Eliminacje Kinder Joy of Moving

To już 27 edycja tych Mistrzostw ułatwiając dzieciom oraz młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierząc, iż w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce  Puchar Kinder Joy of moving są największym wydarzeniem promującym siatkówkę wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju! Mogą w nich startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 11 do 13 lat. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
 We wszystkich województwach udało się przeprowadzić rozgrywki Kinder Joy of moving do końca. Rozegrano Turnieje Miejskie, Eliminacje Wojewódzkie oraz Finały Wojewódzkie, które pozwoliły wyłonić najlepsze drużyny.
 - Ogromnie cieszy nas fakt, że w pierwszych turniejach udział wzięły wszystkie zapisane zespoły. Nikt nie rezygnuje ze startu. Widzimy doskonale, jak dzieci spragnione są aktywności sportowej i jak wielką przyjemność sprawia im udział w turniejach.
 - Cieszymy się, że po tej bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa udało się nam wrócić do hali i zaczęliśmy grać w siatkówki. Za dobrą zabawą, grą i spotkaniami z rówieśnikami tęskniły nie tylko dzieci. Nam również brakowało minisiatkówki.

7 marca 2021r w Lesznie odbyły się Eliminacje Klubowych Mistrzostw Wielkopolski Kinder Joy of Moving w Lesznie.
 Do udziału w eliminacjach w kategorii dwójek dziewcząt zgłosiło się 100 zespołów, w Lesznie wzięło udział 20 zespołów, wśród nich 2 zespoły UKS Dwójka Stęszew.
 Pierwsza faza rozgrywana była w grupach 6 lub 7 zespołowych. Mecze rozgrywane były do 15 punktów, do 2 wygranych setów.
 Pierwszy zespół, w składzie: Patrycja Kostek, Aleksandra Kaczmarek pokonał takie zespoły jak: Kaniasiatka Gostyń, UKS Śmigiel, Piast Poniec, UKS 9 Leszno i zajął 1-sze miejsce w grupie i awansował do finałowej grupy o miejsca 1-3 w turnieju. Dzięki wspaniałej grze zwyciężyły oba mecze i zajęły 1 miejsce w turnieju, co dało im bezpośredni awans do Ćwierćfinału Wojewódzkiego Rozgrywek Klubowych.
 Drugi zespół w składzie: Sonia Szymkowiak, Maria Frąckowiak, Wiktoria Olejniczak w grupie zajęły 3 miejsce i powalczyły o miejsca 7-12 w turnieju. Dziewczęta zajęły ostatecznie 10 miejsce i zagrają w II Turnieju Eliminacyjnym. Trenerem zespołu jest Dagmara Grąs.(DG)