Sklep internetowy – jak rozpocząć sprzedaż w sieci przy niewielkim budżecie

Jeśli masz pomysł na sklep internetowy ale zastanawiasz się czy jesteś w stanie uruchomić go samodzielnie, ponieważ nie dysponujesz środkami aby zlecić to na zewnątrz, odpowiem Ci – zdecydowanie tak.

Jeszcze kilka lat temu unieruchomienie e-sklepu wiązało się z koniecznością posiadania przynajmniej kilku tysięcy złotych, dziś sprawa jest o wiele prostsza, wystarczy kilkaset złotych oraz trochę wolnego czasu. Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy, uruchomienie sklepu to dopiero początek drogi i tym samym Twoich wydatków. Aby sklep zaczął przynosić Ci korzyści musisz przyciągnąć do niego ruch, dlatego też planując budżet powinieneś, możliwie największą jego część zostawić właśnie na propagację sklepu. No ale wróćmy do kroku pierwszego czyli uruchomienie e-sklepu.

Jak to zrobić? Mając na uwadze to co zostało powiedziane powyżej – odpowiem, jak najtaniej. W tym wypadku rekomendowanym przeze mnie rozwiązaniem jest uruchomienie sklepu na bazie WordPressa poprzez zainstalowanie do niego wtyczki (oprogramowania, rozszerzenia) WooCommerce.

Zarówno WordPress jak i WooCommerce są dostępne bezpłatnie, jedyne czego potrzebujesz to:

  • serwera – miejsca na którym zainstalujesz oprogramowanie
  • domeny: adresu www pod którym będzie funkcjonował Twój sklep
  • certyfikatu SSL (szyfruje dane na linii przeglądarka Klienta, a sklep), na niektórych kontach hostingowych jest dostępny bezpłatnie
  • chęci do nauki, aby przyswoić sobie wiedzę z zakresu obsługi programu .

Zakładam, że jesteś osobą, która nie wie czym jest WordPress czy WooCommerce i nigdy z nim nie pracowała. Nie obawiaj się, dzięki ogromnej popularności tego oprogramowania bez trudu nauczysz się wszystkiego nie wychodząc z domu. W sieci jest mnóstwo poradników, filmików na YouTube czy wreszcie dedykowanych kursów, które pozwolą Ci poznać to środowisko i stworzyć swój własny sklep. Jeśli chcesz dowiedzieć się trochę więcej o możliwościach jakie daje Ci praca z WooCommerce, zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem Jak założyć sklep internetowy dostępnym na blogu Jak Zrobić Stronę.

Dlaczego polecam Ci właśnie WordPress?

Ponieważ WordPress z założenia jest programem bardzo prostym w obsłudze i łatwo możesz się go nauczyć. WordPress i WooCommerce jest darmowy. Wspomaga pozycjonowanie poprzez wbudowany system tagów i komentarzy. WordPress jest najczęściej wybierany przez osoby, które wcześniej nie tworzyły stron czy serwisów. Daje ogromne możliwości rozbudowy wersji podstawowej o dodanie dodatkowych funkcji poprzez wykorzystanie do tego celu wtyczek, których obecnie w repozytorium jest około 60 tysięcy.

Jeśli więc szukasz dobrego i taniego rozwiązania do stworzenia sklepu internetowego, warto abyś wziął pod uwagę właśnie WooCommerce.

 

 

 

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz