Elektryczne hulajnogi – rekreacja i sport… wyczynowy?

Rowery miejskie odchodzą do lamusa wypierane przez coraz powszechniejsze hulajnogi elektryczne. To urządzenia niezwykle przydatne w miejskich warunkach, które osiągają coraz większe zasięgi, a przy tym okazują się właściwie niezawodne. Jednak ich wykorzystanie wcale nie musi ograniczać się do rekreacyjnego przemieszczania się z miejsca na miejsca. Elektryczne hulajnogi mogą być też wykorzystywane wyczynowo.

 

Hulajnoga w przepisach

Wraz z częstszym pojawianiem się na polskich drogach, a dokładniej na chodnikach hulajnóg, pojawiły się też wątpliwości interpretacyjne, jak traktować ich użytkowników. Obecna wykładnia prawa twierdzi, że są to zwykli piesi, więc powinni poruszać się w miejscach dla nich przeznaczonych. Jak jednak pogodzić wolne spacerowe tempo i wąskie chodniki z hulajnogą pędzącą nawet 25 kilometrów na godzinę? Tam, gdzie występują ścieżki rowerowe, można się (teoretycznie) na nie przenieść, ale co z wąskimi uliczkami? Ustawodawca najwyraźniej nie przewidział takiej opcji, jaką są elektryczne hulajnogi, dlatego póki ta kwestia nie zostanie rozwiązania, piesi muszą szczególnie uważać.

 

Wyczynowe sztuczki

Same hulajnogi na przykład z oferty sklepu https://hulajnogi24.pl/ nie muszą jednak służyć wyłącznie do przemieszczania się po mieście. Z powodzeniem mogą być też traktowane jako sprzęt sportowy i hulajnogi wyczynowe do wykonywania ciekawych i zapierających dech w piersiach sztuczek. Nierzadko bardzo podobnych do tych, jakie wykonuje się na desce, rolkach albo rowerach. Użytkowników hulajnóg coraz częściej widoczni są w skateparkach, a liczba osób wyczynowo zajmująca się akrobacjami stale wzrasta. I to nie tylko na świecie, ale również w Polsce nie brakuje chętnych do skorzystania ze swoich sił na hulajnodze.

 

Koszt eksploatacji

Skoro to sprzęt elektryczny, to prędzej czy później trzeba go będzie naładować. Myli się jednak ten, kto uważa, że koszty za prąd zaczną być nagle kilkukrotnie wyższe. Sama hulajnoga wbrew pozorom nie wykorzystuje wiele energii. Jedno pełne ładowanie wystarcza nawet na całodzienne korzystanie np. w drodze do i z pracy. Zajmuje też wiele czasu, bo cały proces może się zamknąć nawet w dwóch godzinach.

Brak komentarzy

Napisz komentarz