Jak stworzyć efektywnie funkcjonujący sklep internetowy?

Każdy kolejny zakładany sklep internetowy może zaginąć w morzu innych, lepszych i bardziej przyjaznych kupującym. Początkujący sprzedawca musi wiedzieć, czego ludzie on niego oczekują i im to zaoferować.

 

Co sprawia, że stworzona witryna odniesie sukces i jak stworzyć dobry sklep internetowy?

Dobra witryna to witryna przejrzysta i intuicyjna. Kupujący nie chcą spędzić godzin na szukaniu tego, po co przyszli. Opisy powinny być konkretne i zwięzłe, zawierać jak najwięcej informacji w jak najmniejszej ilości tekstu. Dane są najważniejsze. Szczególnie przydatna jest wyszukiwarka, odpowiedni układ kategorii. Strona powinna być dopasowana do otwierania się na komputerze i na telefonie. Duża ilość kupujących korzysta z urządzeń mobilnych. Elegancka strona przyciąga wzrok i sprawia, że zostają oni dłużej. Unikalność i teksty, które da się znaleźć tylko na tej stronie, to swoista wizytówka firmy. Ważne jest wyrobienie marki – użycie sloganu w odpowiednich miejscach, czy skupienie się na wybranym kolorze.

 

Dam radę sam?

Tworzenie sklepów internetowych jest dla początkujących nie lada wyzwaniem. Warto zasięgnąć pomocy specjalistów, którzy od lat siedzą w branży i wiedzą, jak pomóc inwestorom –  https://www.ibif.pl/oferta/sklepy-internetowe Upewnią się oni, że Twoja witryna będzie także SEO friendly, zadbają o bezpieczeństwo płatności i o estetykę wykonania. Wsparcie i podejście indywidualne to atuty, które sprawią, że strona wyróżni się wśród innych.

 

Komfort kierującego

Strona musi być wygodna nie tylko dla kupujących. To przede wszystkim sprzedający musi dobrze się czuć przy zarządzaniu nią. Dodawanie kategorii, podkategorii, dodawanie zdjęć, artykułów i rabatów musi być łatwo dostępne. Stronę powinien cechować brak ograniczeń w zmienianiu szaty graficznej i ustawienia poszczególnych elementów według preferencji zarządzającego. Dane kontaktowe powinny być ogólnodostępne, jeśli klient miałby jakieś pytania co do produktu. Warto także założyć podstronę z FAQ i dodać linki do mediów społecznościowych, aby firma nabrała autentyczności.

Brak komentarzy

Napisz komentarz