Cale Serce Dla Oliwki

Gdy 29 marca 2012 roku urodziła się Oliwka, rodzina była bardzo szczęśliwa. Cieszyli się wszyscy. Dziewczynka była cudowna i bardzo ruchliwa. Nic nie zapowiadało, że spokój bskch zostanie zaburzony. Po pewnym czasie coś niepokojącego zaczęło się dziać z dzieckiem. Płakało w dzień i w nocy i nie dawało się uspokoić. Oliwka była zbyt mała i krucha, aby można było zwlekać. Rodzice mieszkający w Granowie udali się do lekarza. Dziewczynka została poddana serii badań. Niestety diagnoza była okrutna. Lekarze orzekli, że u Oliwki wystąpiło dziecięce porażenie mózgowe.
Zaczęła się walka z tą chorobą. Regularne stały się wizyty u neurologa. Niestety u dziewczynki zaczęły się też ataki epilepsji. Padaczki przytrafiały się kilka razy w tygodniu. Zdecydowana poprawa nastąpiła w 2019 roku, kiedy to lekarz zaordynował leki homeopatyczne. Ataki też się przytrafiają, ale rzadko.
Wszystko zostało podporządkowane walce z tą chorobą. Wsparcie dla Monkii, mamy dziewczynki – która na wskutek licznych nieporozumień rozstała się z mężem i wróciła do rodzinnego domu – dali jej rodzice.
Zgodnie z sugestią lekarza najbliżsi zadecydowali, że trzeba podać dziecku komórki macierzyste. Pozyskali honorowego dawcę, ale okazało się, że nie pasują do organizmu dziewczynki i poszły do „banku”. Koszt tego zabiegu wyniosły ponad 30 tys. złotych. Pomoc rodzinie w zebraniu środków na ten cel zaoferowała Szkoła w Granowie. Dodatkowo zbierano datki podczas turnieju piłki nożnej w Grodzisku Wlkp.
Nadal trwała walka o stworzenie Oliwce, jak najlepszych warunków do życia. Były dojazdy do Kościana, aktualnie do Grodziska na rehabilitację. Korzystano z komory hiperbarycznej. Do domu sprowadzono specjalny wózek, krzesełko i pionizator. Wszelkie te starania pozwalają trzymać przy życiu ukochaną Oliwkę.
Niestety nie ma z nia werbalnego kontaktu. Reaguje jednak na głosy bliskich. W przewadze leży w łóżeczku lub kanapie. Jest pogodna i uśmiecha się do swoich „aniołków”. Jest bardzo ruchliwa.
Aktualnie Oliwka cztery razy w tygodniu dowożona jest na pięc godzin do przedszkola w Grodzisku Wlkp. oraz jeden raz w tygodniu prywatnie na rehabilitację do Łodzi koło Stęszewa. Wozi ją mama.
Regularne muszą też być wizyty u lekarzy, leczenie i intensywna rehabilitacja oraz inne środki. Wszystko pochłania zebrane pieniądze. Pomimo wsparcia najbliższych i Centrum Pomocy Rodzinie, gotówki wciąż brakuje. Z pomocą spieszą też przyjaciele i znajomi.
Włączył się też do tego „Kurier lokalny”, który zamieścił ogłoszenia o możliwości odpisania i przekazania na Oliwkę Kalembę 1 procentu z rocznego zeznania podatkowego.
Ten tekst ma też przybliżyć dziewczynkę i otworzyć serca ludzi. Pomoc jest potrzebna. Dziewczynka w tym roku kończy 8 lat.
Można wpłacać darowizny przez cały rok na konto:
Fundacja dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 24857 Kalemba Oliwia – Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Kilka zdań, które przybliżą dziecięce porażenie mózgowe – chorobę Little’a (MDP). To Wiliam John Littl’e był zdania, że ta choroba powstaje w wyniku uszkodzenia płodu w łonie matki podczas ciąży, pomiędzy 26 lub 34 tygodniu lub podczas, albo po porodzie. Z kolei psychoanalityk Zygmunt Freud uznał, że MDP jest spowodowana wcześniejszym uszkodzeniem płodu oraz nieprawidłowości rozwojowe w łonie matki. Ta teza jest najbardziej trafna. W trzydziestu procentach jednak nie udaje się ustalić przyczyny schorzenia, stąd często nazywane jest „chorobą bez definicji”. Ustalono, że na świecie choruje na nią około siedemnastu milionów ludzi.
Choroba ta jest nieuleczalna, można wielu przypadkach. Można ją minimalizować poprzez korzystanie z rehabilitacji polegającej m.in. na fizjoterapii, a także poprzez przyjmowanie lek

Brak komentarzy

Napisz komentarz