Targi pracy – co można na nich zyskać?

Chociaż statystyki dotyczące bezrobocia w Polsce wyglądają coraz bardziej optymistycznie, to znalezienie wymarzonej pracy nadal może być dużym problemem. Współczesna technologia ułatwia podjęcie pracy nawet w znacznych odległościach od miejsca zamieszkania. Zdecydowanie jest też dotrzeć do ofert pracodawców z lokalnego rynku. Z pomocą przychodzą również organizowane cyklicznie Targi Pracy. Co można zyskać biorąc udział w takich wydarzeniach?

 

Poznasz zapotrzebowanie rynku pracy

Chociaż oferty pracy są dzisiaj łatwo dostępne w wielu miejscach, np. w serwisach internetowych Pracuj.pl, to może zdarzyć się tak, że rekrutacja na najbardziej pożądane stanowiska ogłaszana będzie właśnie na Targach Pracy, bezpośrednio do zainteresowanych osób. Dlaczego? Pracodawca może bowiem potraktować to jako pierwszy etap selekcji – przyszedłeś, zapytałeś, wykazałeś inicjatywę, a takich pracowników potrzebują.

Odwiedzając stanowiska wystawców dowiesz się, jaka praca ma największe zapotrzebowanie. Jest szansa, że w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami firmy zyska ona Twoje uznanie i zechcesz złożyć tam swoje dokumenty aplikacyjne.

Może też zdarzyć się tak, że z zaskoczeniem dowiesz się o naborze na stanowisko, które jest idealną odpowiedzą na Twoje oczekiwania, ale do tej pory wydawało Ci się, że taka praca w ogóle nie istnieje.

 

Rozwiniesz swoje kompetencje

Wielu pracodawców i organizatorów Targów Pracy wykorzystuje okazję, by przy takim wydarzeniu zorganizować kursy doszkalające i zajęcia warsztatowe rozwijające kompetencje potrzebne na rynku pracy. Zainteresuj się ty i sprawdź, czy szkolenia znajdują się również w ramach targów odbywających się w Twojej okolicy. Jeśli tak, to postaraj się zdobyć kolejny powód, by Twój przyszły pracodawca zatrudnił właśnie Ciebie.

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz