Wracamy do czasów szkolnych. Wracamy do wspomnień

Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie, to niemal od stu lat, prestiżowa szkoła średnia w naszym terenie. Kolejne roczniki, co jakiś czas organizują spotkania z okazji lecia zdania matury.
14 czerwca kilkadziesiąt osób spotka się w „Zajeździe u Dudziarza” w Kościanie, by powspominać młode lata.
Organizację wzięły na siebie dwie osoby Krystyna Zydorczak i Aleksandra Olesińska-Klecha. Na zaproszeniach napisały, że pragną cieszyć się kolejną rocznicą i koleżeńskim spotkaniem.
W ramach zjazdu przewidziana jest o 12-ej godzina wspomnień w Alma Mater, by potem udać się na kościańskie cmentarze i złożyć kwiaty na grobach Profesorów, Koleżanek i Kolegów, którzy odeszli.
O 15-ej wszyscy spotkają się w Zajeździe, tam będą biesiadować wspominając szkolne czasy.
Kościański „Kolberg”, co 10 lat robi duże zjazdy wszystkich roczników. Ostatni był w październiku 2013 roku. W 2023 będzie 100 lat tej Szkoły.
Jako autorka chcę napisać, że jestem dumna, iż miałam szczęście, w bardzo zacnym gronie, skończyć to Liceum. Bardzo wiele osób z mojego rocznika i sąsiednich zajmuje w naszym terenie, ale i w całej Polsce ważne miejsca, tworząc kulturę, gospodarkę i działając na rzecz całych społeczeństw.
Jedna w pomysłodawczyń obecnego zjazdu jest lekarzem psychiatrą w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Tam też do niedawna funkcję kierownika Zespołu Terapeutycznego Szpitala pełnił specjalista psychologii klinicznej Piotr Matuszczak. Są też inni lekarze np. laryngolog Ewa Jankowska i chirurg Paweł Stachowiak. W naszym gronie są profesorowie tacy, jak rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Stefan Jurga z ulicy Wielichowskiej w Kościanie, Andrzej Florkowski

Brak komentarzy

Napisz komentarz