ŚWIETO PIOSENKI

W sali widowiskowej Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim odbyły eliminacje Powiatu Grodziskiego do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019.
Udział w nim wzięło jedenastu uczestników w wieku od 4 do 6 lat. Przybyli z następujących przedszkoli i oddziałów przedszkolnych: Rakoniewice, Grąblewo, Kamieniec, Łubnica, Granowo i Grodzisk.
Jako pierwsza przedstawimy 6-letnią Maję Frąszczak, która zaprezentowała się w piosence zatytułowanej „Czekolady Ach”. Jest z oddziału przedszkolnego w Grąblewie.
6-letnia Gabriela Smukała z piosenką „Taniec Mai” przyjechała z przedszkola w Łubnicy.
Kolejno widzowie zobaczyli 6-letnią Dorotę Kałek z chórkiem w składzie Antoni Gigola, Jan Gigoła i Wojciech Drgas. Ta grupa wykonała piosenkę „Marcowe żaby”. Są to dzieci uczęszczające do Przedszkola Gminnego im. Karasnala Hałabaly w Grodzisku.
Po nich zebrani usłyszeli Zofię Nowaczyk w piosence „Fantazja”. Ona reprezentowała oddział przedszkolny SP nr 4 w Grodzisku.
Kolejny uczestnik, to 6-letni Wojciech Rosolski z chórkiem w składzie Oliwia Klorek i Szymon Wieczorek z Rakoniewic. Oni zaśpiewali piosenkę „Abra kadabra”.
6-letnia Julia Bazelak z chórkiem w składzie Maja Kosicka i Zuzanna Szwebów pokazała się w piosence „Tecza”, a jest z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały.
5-letnia Zuzanna Nowak przyjechała z Kamieńca i zaśpiewała piosenkę „Przedszkole pod topolą”.
Z kolei 6-letnia Marta Owsiana i jej zespół taneczny w składzie Zuzanna Jastrząb, Maja Urbańska i Marianna Koza pokazli się w piosence „Mammaje”, a są z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały.
6-letnia Milena Berger z zespołem tanecznym w składzie Katarzyna Sworek, Martyna Menet i Karolina Pieta pokazała się w piosence pt. „Mała leśna wróżka”, a te dzieci są z Przedszkola Publicznego „Chatka Puchatka”.
Po Milenie można było podziwiać 4-letnią Martynę Kierzkowską i jej wykonanie piosenli zatytułowanej „Nieznajomy”. Jest z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Przedszkole „Bajkowa Kraina” oddział w Granowie.
Jako ostatnią usłyszano 4-letnią Klaudię Bużek w piosence pt. „Przedszkole drugim domem”, a jest z Prywatnego Przedszkola „Akademia Maluchów” z Grodziska.
Nad prawidłowym przebiegiem Festiwalu czuwało jury w składzie: dyrektor Grodziskiej Orkiestry Dętej Renata Kubale, nauczyciel muzyki Monika Wielgosz i dyrektor CK Rondo Waldemar Łyczykowski.
Jury brało pod uwagę dykcję, dobór repertuaru do wieku dziecka oraz ogólny wyraz artystyczny.
W przerwach miedzy występami, w układach tanecznych prezentowały się grupy z Kółka Tanecznego z Łubnicy, z Przedszkola Krasnala Hałabały i Przedszkola „Chatka Puchatka” z Grodziska Wlkp.
Jury było zgodne i wybrało troje zwycięzców, którzy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Są to Wojciech Rosolski i chórek z Rakoniewic, Klaudia Bożek z „Akademii Maluchów” z Grodziska i Marta Owsiana z zespołem, a reprezentują Przedszkole Krasnala Hałabały.
Organizatorami imprezy było Centrum Kultury RONDO, przy wsparciu Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy i upominki, które wręczali dyrektor Przedszkola Gminnego, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Gawron, sekretarz Gminy Artur Kalinowski i Wicestarosta Sławomir Górny.(MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz