„Kolberg” pożegnał abiturientów

„Kolberg” pożegnał abiturientów
W piątek 26 kwietnia w kościańskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga zwanym potocznie „Kolbergiem” uroczyście pożegnano tegorocznych abiturientów. Uroczystość odbywała się w pięknej auli szkoły. Młodzi ludzie kończyli czas szkolny, by potem podjąć pracę lub studia. Świadectwa szkoły średniej są symbolem zakończenia pewnego okresu życia. To czas wchodzenia w dorosłość.
Jak zawsze najlepsi uczniowie odbierali świadectwa z paskiem i nagrody książkowe. Wyróżnienia wręczono, aż 48 uczniom za wysokie wyniki w nauce, ale także za osiągnięcia podczas konkursów i olimpiad. Ponadto dwaj abiturienci otrzymali stypendia naukowe. Stypendium dla najlepszego matematyka otrzymał Jędrzej Smok, a najlepszego ucznia z języka angielskiego Tymoteusz Lis.
Każdego roku dyrektor LO Małgorzata Andersz w mądrych słowach żegna odchodzący rocznik. Tym razem zebrani usłyszeli, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania.
W tym roku „Kolberga” opuściło 186 uczniów. Mają kilkanaście dni spokoju, albo powtarzania wiedzy, by 6 maja rozpocząć egzaminy maturalne.
Wśród gości na zakończeniu roku był burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz.(maz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz