Klasyfikacja klas trzecich w „Słowaku”

Klasyfikacja klas trzecich w „Słowaku”
24 kwiatnia na swojej stronie internetowej dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp. zamieściła następujące ogłoszenie:
– Mając na uwadze Wasze dobro, nauczyciele podjęli decyzję o przeprowadzeniu klasyfikacji końcowej uczniów klas trzecich. Zebranie rady pedagogicznej odbędzie się   w czwartek – 25 kwietnia 2019 r. o godz. 15.30. Równocześnie informuję, że strajk w szkole jest kontynuowany.
Podpisała dyrektor Jadwiga Łacheta

Dwa dni później na tej samej stronie pani dyrektor ogłosiła, że strajk nauczycieli został zawieszony i że od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. lekcje w szkole odbywają się zgodnie z planem.
Przypomnijmy, że w 11 zespołach klasowych uczy się około 300 uczniów. Mogą uczyć się czterech języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i łaciny. Wśród pedagogów prym wiodą panie. Jest ich 30, a panów jest siedmiu.
Zajęcia lekcyjne trwają od godziny 7.10 do 16.10. Szkoła dysponuje pracownią komputerową z dostępem do internetu oraz świetlicą multimedialną. Młodzież uczy się w dwóch budynkach, tzw. dużym i małym.
Od 1984 roku przedstawiciele Liceum uczestniczą w Ogólnopolskich Zlotach Szkół noszących imię Juliusza Słowackiego.
Po zawieszeniu strajku w Słowaku nastąpiło uroczyste zakończenie roku dla klas trzecich.
Uroczystość zaczęła się od podniesienia flagi na maszt. Wzniesiono sztandar szkoły. Nie można pominąć wstępnego powitania zebranych przez panią. Dyrektor. Gościem szczególnym był Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński.
Najlepsi uczniowie odbierali świadectwa z paskiem i nagrody. Wyróżnienia wręczono za wysokie wyniki w nauce, a także za osiągnięcia sportowe, za nie opuszczanie lekcji szkolnych, za konkursy i olimpiady. Przypomnijmy, że licealiści z sukcessmi uczestniczą w wielu ogólnopolskich zawodach, konkursach i olimpiadach zdobywając wysokie lokaty.
Dziś relacja z tej uroczystości.(maz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz