Kiermasz ozdób wielkanocnych

Grodzisk od lat prezentuje stoły wielkanocne i wyroby lokalnych firm. Tej imprezie towarzyszą występy artystyczne przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, zespołu „Wilkowianie” z Wilkowa Polskiego w gminie Wielichowo i wielkanocne malowanie twarzy.
Także w tym roku różne atrakcje czekały na przybyłych mieszkańców Wielichowa i okolic, podczas spotkania nazwanego „Wielkanoc z uśmiechem”.
Wydarzenie miało miejce po raz czwarty w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblisyów w Wielichowie.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: pani burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska oraz dyrektor miejscowej Szkoły Bogumiła Andrzejewska.
Pierwszym punktem programu były występy artystyczne przedszkolaków. KOlejno pokazały się maluchy z Przedszkola „Gacek” w Śniatach, z Przedszkola „Świat Bajek” z Wielichowa oraz uczniowie z wielichowskiej szkoły. POtem zebrani obejrzeli występ Zespołu „Wilkowianie”.
Spotkanie było okazją do wręczenia nagród i dyplomów biorącym udział w ogłoszonym konkursie „Drzewko Życzliwości”. Uczestniczyli w konkursie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.
D konkursu przystąpili uczniowie z Wielichowa i SP im Polskich Poetów z Łubnicy. Startowali w różnych kategoriach.
KATEGORIA SP KLASY I-III
Pierwsze miejsce zajęła klasa IC ze SP w Wielichowie, II zdobyła klasa II ze SP w Łubnicy, III miejsce klasa IIB ze SP w Łubnicy. Wyróżnienia otrzymały: klasa IIIA i klasa IA – obie z Wielichowa.
KATEGORIA KLASY IV-VI
Trzy pierwsze miejsca zajęły klasy z Szkoły w Wielichowie: I miejsce klasa VC, II miejsce klasa IVC i III miejsce klasa IVA. Wyróżnienie przypadło dla klasy IVB i klasa VIB – obie z Wielichowa.
KATEGORIA KLASY VII-VIII I GIMNAZJUM
Pierwsze miejsce zajęła klasa VIIA ze SP w Wielichowie, II miejsce klasa III Gimnazjum w Wielichowie, III miejsce klasa VIIC ze SP w Wielichowie. Wyróżnienie otrzymała klasa IIID Gimnazjum i klasa VIIB ze SP w Wielichowie.
Należy dodać, że zaproszeni goście oraz przedstawiciele Kół Gospodyń i Stowarzyszeń przygotowali hasła z cytatami, a związane były z życzliwością. Odczytali oni głośno, a potem zawieszali na przygotowanym drzewku.
Swoje wyroby przy stoiskach prezentowały: Zakłady Mięsne Kozłowski z Wielichowa, Wielichowska Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Cukiernia Danuta Grygiel.
Wśród gości byli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Henryk Szymański, Starosta Mariusz Zgaiński, pierwszy zastępca Komendnta Powiatowego Policji w Grodzisku st. Aspirant Artur Ratajczak, Komendant Komisariatu Policji w Rakoniewicach asp. Sztab. Tomasz Górny. (MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz