W Konojadzie dla pań

W Konojadzie dla pań
W sobotę w Sali Wiejskiej w Konajadzie odbyło się spotkanie dla pań z okazji ich niedawnego święta Dnia Kobiet.
Organizatorami imprezy byli Rada Sołecka na czele z panią sołtys Konojadu Magdalena Moskaluk oraz miejscowe Kolo Gospodyń.
Wśród gości byli m.in. Starosta Powiatu Grodziskiego Mariusz Zgaiński, Wójt Kamieńca Piotr Halasz, ks. proboszcz z parafii pw. Św. Andrzeja z Konojadu Zimowit Stodolny.
Przybyłe panie powitał i życzenia o treści paniom złożył przedstawiciel Rady Sołeckiej Krzysztof Poznaniak. Powiedział do zebranych:
– Szanowne panie, drogie dziewczyny, wnuczki, babcie, matki i żony, stoję przed wami z tej to przyczyny, by słowa życzeń rzec w waszą stronę. Za waszą pracę, opiekę i troskę, za pomoc wszelką w trudzie życia, niech was ochroni opaczność boska, w codziennym, znojnym, mozolnym by

cie.
Niech wam fortuna życia służy. Niech wam nie brakuje nigdy miłości. Niech nigdy nic spokoju nie burzy, a twarze rozświetla uśmiech radości. Niech się wam ziszczą wszystkie marzenia, w zdrowiu i szczęściu lata niech płyną.
Od wszystkich mężczyzn szczere życzenia. Niech wam dni słońca nigdy nie zginą. Wszyscy mężczyźni Wam tego życzą. Ci z Konojadu, powiatu, gminy. Księdza proboszcza też tutaj liczę. Po stokroć szczęścia wszystkim dziewczynom.
Następnie w scenkach z życia kobiet i w piosence panie bawił Kabaret Buczanki z Bucza, działający przy tamtejszym Kole Gospodyń. Występujących nagrodzono brawami na stojąco.
W układach tanecznych zaprezentował się żeński zespół z Wielichowa „Jak nie my, to kto”.
Organizatorzy zadbali również o podniebienia pań i przygotowali słodki poczęstunek przy kawie. Potem była ciepła kolacja. Za profesjonalną obsługę tego dnia odpowiadali panowie. Wszystkie panie tego dnia obdarowano słotkimi batonikami.
W skład Rady Sołeckiej Konojadu weszli: Tomasz Kociemba, Michał Moskaluk, Zdzisław Przybyła, Krzysztof Poznaniak, Beata Dudkowiak i Marlena Napierkowska.
Przewodniczącą Koła Gospodyń w Konojadzie jest Honorata Prałat.
Najstarszą uczestniczką spotkania była 89-letnia Marianna Młynarek.(MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz