,,Iliada Homer’’ wystawiona przez Arlekin

,,Iliada Homer’’ wystawiona przez Arlekin
W środę 27 marca do sali widowiskowej Centrum Kultury RONDO, Grupa Teatralna ARLEKIN zaposiła widzów. Wystawiała wtedy spektakl ,,Iliada Homer’’ Alessandro Baricco.
Spektakl został zaprezentowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który na całym świecie obchodzony jest 27 marca. Była to także impreza towarzysząca Festivalowi Europen Latin Grec organizowanego w Lyonie we Francji.
W ramach festiwalu w każdy przedostatni piątek marca o godzinie 10.00 czasu lyońskiego odbywa się międzynarodowe czytanie dzieł starożytnych twórców. W projekcie biorą udział różne grupy na całym świecie.
W tym roku dziełem, z którym zmierzyć się musieli uczestnicy festiwalu, była ,,Iliada” Homera. W ramach tego festiwalu na całym świecie odbywają się różne imprezy towarzyszące, między innymi sympozja, odczyty, spektakle teatralne inspirowane lekturą starożytnego dzieła.
W projekcie od trzech lat bierze udział młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku. W tym roku, oprócz udziału w międzynarodowym czytaniu, które odbyło się 22 marca w auli Liceum, Grupa Teatralna ARLEKIN wystawiła właśnie Iliadę” w uwspółcześnionej wersji Alessandro Baricco.
Po spektaklu młodsi członkowie grupy razem z opiekunką Hanną Mańkowską pożegnali trzeciolkasistów, którzy już w kwietniu opuszczą mury szkoły i przystąpią do egzaminów maturalnych. Grupa i opiekunka mają jednak nadzieję, że nie

opuszczą grupy teatralnej, tylko zawieszą na czas egzaminów swoją działalność.(opr.maz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz