PRZEDSZKOLNE ŚPIEWANIE

PRZEDSZKOLNE ŚPIEWANIE
W Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się eliminacje gminne Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Udział w nim wzięło dziewiętnastu uczestników z Przedszkola Gminnego i oddziałów W Słocinie i przy ul. 27 Stycznia oraz Przedszkola Publicznego „Chatka Puchatka” – wszystkie placówki sa z Grodziska.
Nad prawidłowym przebiegiem Festiwalu Piosenki czuwało Jury w składzie Bożena Jankowska, Lidia Studzińska i Marita Fornalik. Oceniające panie brały pod uwagę dykcję, dobór repertuaru do wieku dziecka i ogólny wyraz artystyczny.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestnik

ów przyznano trzy wyróżnienia. Pierwsze przypadło dla grupy „Kreciki” i ich piosenki „Tęcza”, którą śpiewała Julia Bazelak, którą wspierał chórek w składzie Maja Kosicka i Zuzanna Szwebóch.
Drugie wyróżnienie trafiło do grupy o nazwie „Jaskółki”. W ich wykonaniu zebrani usłyszeli piosenkę „Marcowe żaby”. Śpiewała ją Dorotka Kałek ze wsparciem chórku w składzie Wojciech Drgas i Jan Gogoła.
Trzecie wyróżnienie w grupie „Sikorki” przyznano dla Marty Owsianej za piosenkę „Walczyk szczęśliwych dzieci”. W układach tanecznych Marcie towarzyszyła Marianna Koza.
Festiwal prowadziły nauczycielki Karolina Dudek, Natalia Witajewska i Anna Sworek.
Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali upominkami, balonami i pamiątkowymi dyplomami.
Wyróżnieni uczestnicy wystąpią w kwietniu w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku, podczas eliminacji na szczeblu powiatowym.(MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz