2022 październik

– Bo to nieprawda, abyśmy absolutnie nie wiedzieli, co jest dobro. wiedzieli, co jest dobro. My wiemy, że jest dobro! Wiemy, że stoi ono wyżej, Wiemy, że stoi ono wyżej, niż piękno. Piękno ukazuje nam istotę spraw, ale musi mieć na sobie szatę sztuki. Dobro zaś jest niewidzialne, jak nerw, a sięga w ducha i działa w nim tajemnie, jak nerw sięga w ciało i działa w nim

Czytaj dalej

Piszemy poniżej o dostrzeżeniu przez Kapitułę Konkursu „Znaki dobra” działań Kuriera lokalnego na rzecz innych. Tekst, na rzecz innych. Tekst, który teraz zamieszczamy autorstwa Katarzyny Marciniak-Helińskiej jest jednym z tych, które – nie patrząc na nagrody i dyplomy – zamieszczamy. Dziś przedstawiamy jedną z ostatnich akcji pomocy innym, czyli wyjazd uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie do Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie.

Czytaj dalej

Dla wielu z nas smartfon jest ostatnią rzeczą, której używamy przed zaśnięciem. I pierwszą rzeczą, po którą sięgamy zaraz po przebudzeniu. Choć może to być wygodne, bo przecież korzystamy z budzików w telefonach, ten trudny do pokonania nawyk nie jest korzystny dla higieny naszego snu, a tym samym dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Czytaj dalej

Szalejąca inflacja i wszechobecna drożyzna zmuszają wielu Wielkopolan do zweryfikowania wydatków w ramach swojego domowego budżetu. Wszystkich trapi pytanie, gdzie można zaoszczędzić? Jedną z odpowiedzi jest unikanie marnowania jedzenia. W ten sposób można kupić mniej lub przekazać innym to, czego (..) ma się w nadmiarze. przekazać innym to, czego (..) ma się w nadmiarze.

Czytaj dalej

W piątkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulic Sołeckiej i Parkowej w Bonikowie w gminie Kościan miał miejsce groźnie wyglądający wypadek
z udziałem trzech samochodów. Brały w nim udział trzy pojazdy – Ford
kierowany przez 35-letnią mieszkankę gminy Czempiń, która skręcała
w lewo z ul. Sołeckiej w ul. Parkową.

Czytaj dalej