niedziela, 18 kwietnia 2021

2021 Styczeń

Piosenka mówi, że śpiewać każdy może. Jest to oczywiście prawda w kontekście śpiewu amatorskiego, jednak nauka profesjonalnego śpiewania zwykle zajmuje nieco czasu. Zainteresowanie śpiewem najczęściej wyrażają małe dzieci. Jeżeli ich pasja nie zostanie uchwycona i nie dostanie szansy na rozwój w odpowiednim momencie, świat być może nigdy nie ujrzy dziecięcego talentu. Dlatego warto zapisać dziecko na lekcje śpiewu w Poznaniu.

Lekcje śpiewu z profesjonalistą

Lekcje śpiewu w Poznaniu to nauka śpiewania z prawdziwymi profesjonalistami. Nie chodzi bowiem o to, aby dziecko w ogóle śpiewało, a nauczyło się to robić w sposób fachowy. Dlatego też lekcje śpiewu w Poznaniu powinny odbywać się w studium muzycznym. Wszyscy przecież chcemy, aby dzieci ćwiczyły swój głos po okiem ekspertów. Nauka intonowania głosu przyda się maluchom nie tylko w czasie śpiewania, ale również w codziennej komunikacji. Co więcej, nauczyciel będzie w stanie określić, jakie aspekty należy cały czas szlifować, aby dziecko nauczyło się śpiewać profesjonalnie. Niemniej ważna jest nauka właściwego oddychania w czasie śpiewania. Tymczasem rodzice mogą z dnia na dzień obserwować postępy, jakie ich dziecko czyni dzięki profesjonalnym lekcjom śpiewu w Poznaniu.

Pasja i zaangażowanie

Nauka śpiewu to dla dzieci nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również możliwość odnalezienia swojej życiowej pasji, a może nawet życiowego powołania. Podczas lekcji śpiewu w Poznaniu dziecko ma kontakt ze sztuką, co uwrażliwia je na świat zewnętrzny oraz pozwala wyzwolić emocje. Co więcej, wcale nie trzeba dużego talentu, aby nauczyć się śpiewać. Często rodzice twierdzą, że w rodzinie brakuje osób potrafiących ładnie śpiewać, zatem dziecko z lekcji śpiewu nic nie wyniesie. Jest to błędne myślenie, ponieważ śpiewania można się nauczyć, wystarczy tylko chcieć. Talent też jest oczywiście ważny, jednak nie trzeba posiadać głosu operowego, aby pięknie śpiewać. Co więcej, sami możemy zapisać się na lekcje śpiewu i zobaczyć, że jest to, owszem, ciężka praca, ale również świetna zabawa. Praca z głosem daje możliwość poznania swoich ograniczeń, barier, a także pozwala wyzwolić drzemiące w nas pokłady emocji i energii. Pamiętajmy, że muzyka jest czymś absolutnie wspaniałym i wyjątkowym, zatem i śpiewanie pozwala nam poczuć się wyjątkowo. Dorośli również mogą pomyśleć o karierze muzycznej – wielu znanych artystów zaczynało już w dorosłym wieku. Wystarczy tylko odrobina pasji i zaangażowanie, aby osiągnąć upragniony sukces.

Jeśli masz pomysł na sklep internetowy ale zastanawiasz się czy jesteś w stanie uruchomić go samodzielnie, ponieważ nie dysponujesz środkami aby zlecić to na zewnątrz, odpowiem Ci – zdecydowanie tak.

Jeszcze kilka lat temu unieruchomienie e-sklepu wiązało się z koniecznością posiadania przynajmniej kilku tysięcy złotych, dziś sprawa jest o wiele prostsza, wystarczy kilkaset złotych oraz trochę wolnego czasu. Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy, uruchomienie sklepu to dopiero początek drogi i tym samym Twoich wydatków. Aby sklep zaczął przynosić Ci korzyści musisz przyciągnąć do niego ruch, dlatego też planując budżet powinieneś, możliwie największą jego część zostawić właśnie na propagację sklepu. No ale wróćmy do kroku pierwszego czyli uruchomienie e-sklepu.

Jak to zrobić? Mając na uwadze to co zostało powiedziane powyżej – odpowiem, jak najtaniej. W tym wypadku rekomendowanym przeze mnie rozwiązaniem jest uruchomienie sklepu na bazie WordPressa poprzez zainstalowanie do niego wtyczki (oprogramowania, rozszerzenia) WooCommerce.

Zarówno WordPress jak i WooCommerce są dostępne bezpłatnie, jedyne czego potrzebujesz to:

  • serwera – miejsca na którym zainstalujesz oprogramowanie
  • domeny: adresu www pod którym będzie funkcjonował Twój sklep
  • certyfikatu SSL (szyfruje dane na linii przeglądarka Klienta, a sklep), na niektórych kontach hostingowych jest dostępny bezpłatnie
  • chęci do nauki, aby przyswoić sobie wiedzę z zakresu obsługi programu .

Zakładam, że jesteś osobą, która nie wie czym jest WordPress czy WooCommerce i nigdy z nim nie pracowała. Nie obawiaj się, dzięki ogromnej popularności tego oprogramowania bez trudu nauczysz się wszystkiego nie wychodząc z domu. W sieci jest mnóstwo poradników, filmików na YouTube czy wreszcie dedykowanych kursów, które pozwolą Ci poznać to środowisko i stworzyć swój własny sklep. Jeśli chcesz dowiedzieć się trochę więcej o możliwościach jakie daje Ci praca z WooCommerce, zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem Jak założyć sklep internetowy dostępnym na blogu Jak Zrobić Stronę.

Dlaczego polecam Ci właśnie WordPress?

Ponieważ WordPress z założenia jest programem bardzo prostym w obsłudze i łatwo możesz się go nauczyć. WordPress i WooCommerce jest darmowy. Wspomaga pozycjonowanie poprzez wbudowany system tagów i komentarzy. WordPress jest najczęściej wybierany przez osoby, które wcześniej nie tworzyły stron czy serwisów. Daje ogromne możliwości rozbudowy wersji podstawowej o dodanie dodatkowych funkcji poprzez wykorzystanie do tego celu wtyczek, których obecnie w repozytorium jest około 60 tysięcy.

Jeśli więc szukasz dobrego i taniego rozwiązania do stworzenia sklepu internetowego, warto abyś wziął pod uwagę właśnie WooCommerce.

 

 

 

 

W minioną Sylwestrową noc została odpalona w całym kraju niezliczona ilość fajerwerków, ogni sztucznych i petard. Amatorzy małej pirotechniki stosowali różne techniki odpalania. Starali się też znajdować miejsca do możliwe największego efektu. Często jednak w tej gorącej nocy ludzie zapomniali o bezpieczeństwie. Tak było niestety w Kościanie na ulicy Poznańskiej. 40-letni mieszkaniec grodu nad Obrą po północy odpalał fajerwerki na jezdni. Pochylony, w czarnej kurtce, nie został zauważony przez kierującego samochodem dostawczym „bus”. Wprawdzie pirotechnik w ostatniej chwili zauważył zagrożenie, ale nie zdążył odskoczyć. Został centralnie uderzony i upadał na jezdnię. Został przewieziony do
kościańskiego szpitala. Na szczęście jak się dowiedzieliśmy mężczyzna doznał złamania obojczyka i ogólnych potłuczeń, które jednak nie zagrażają jego życiu. Radosław Nowak z kościańskiej policji mówi że choć zdarzenie wyglądało groźnie skończyło sie na złamanym bojczyku. Z kolei rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak skomentował:

  • Myślę, że po dzisiejszej nocy ten Pan nauczy się, że środek ulicy to nie jest dobre miejsce na fajerwerki. Nadjeżdżającego busa zauważył w ostatniej chwili. Było już za późno na ucieczkę. Pojazd uderzył w niego z impetem. 35-letni kierowca samochodu był trzeźwy.

Sprawą bada kościańska policja. Na przesądziła o winie żadnego z uczestników zdarzenia. Przesłuchuje świadków. Sprawdza okoliczności zdarzenia. Najważniejsze, że ten mężczyzna żyje. KL składa życzenia zdrowai dla pana Grześnia (ojca potrąconego 40-latka). Życzymy całej rodzinie dużo zdrowia. (maz)