poniedziałek, 25 października 2021

2021 styczeń

Piosenka mówi, że śpiewać każdy może. Jest to oczywiście prawda w kontekście śpiewu amatorskiego, jednak nauka profesjonalnego śpiewania zwykle zajmuje nieco czasu. Zainteresowanie śpiewem najczęściej wyrażają małe dzieci. Jeżeli ich pasja nie zostanie uchwycona i nie dostanie szansy na rozwój w odpowiednim momencie, świat być może nigdy nie ujrzy dziecięcego talentu. Dlatego warto zapisać dziecko na lekcje śpiewu w Poznaniu.

Lekcje śpiewu z profesjonalistą

Lekcje śpiewu w Poznaniu to nauka śpiewania z prawdziwymi profesjonalistami. Nie chodzi bowiem o to, aby dziecko w ogóle śpiewało, a nauczyło się to robić w sposób fachowy. Dlatego też lekcje śpiewu w Poznaniu powinny odbywać się w studium muzycznym. Wszyscy przecież chcemy, aby dzieci ćwiczyły swój głos po okiem ekspertów. Nauka intonowania głosu przyda się maluchom nie tylko w czasie śpiewania, ale również w codziennej komunikacji. Co więcej, nauczyciel będzie w stanie określić, jakie aspekty należy cały czas szlifować, aby dziecko nauczyło się śpiewać profesjonalnie. Niemniej ważna jest nauka właściwego oddychania w czasie śpiewania. Tymczasem rodzice mogą z dnia na dzień obserwować postępy, jakie ich dziecko czyni dzięki profesjonalnym lekcjom śpiewu w Poznaniu.

Pasja i zaangażowanie

Nauka śpiewu to dla dzieci nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również możliwość odnalezienia swojej życiowej pasji, a może nawet życiowego powołania. Podczas lekcji śpiewu w Poznaniu dziecko ma kontakt ze sztuką, co uwrażliwia je na świat zewnętrzny oraz pozwala wyzwolić emocje. Co więcej, wcale nie trzeba dużego talentu, aby nauczyć się śpiewać. Często rodzice twierdzą, że w rodzinie brakuje osób potrafiących ładnie śpiewać, zatem dziecko z lekcji śpiewu nic nie wyniesie. Jest to błędne myślenie, ponieważ śpiewania można się nauczyć, wystarczy tylko chcieć. Talent też jest oczywiście ważny, jednak nie trzeba posiadać głosu operowego, aby pięknie śpiewać. Co więcej, sami możemy zapisać się na lekcje śpiewu i zobaczyć, że jest to, owszem, ciężka praca, ale również świetna zabawa. Praca z głosem daje możliwość poznania swoich ograniczeń, barier, a także pozwala wyzwolić drzemiące w nas pokłady emocji i energii. Pamiętajmy, że muzyka jest czymś absolutnie wspaniałym i wyjątkowym, zatem i śpiewanie pozwala nam poczuć się wyjątkowo. Dorośli również mogą pomyśleć o karierze muzycznej – wielu znanych artystów zaczynało już w dorosłym wieku. Wystarczy tylko odrobina pasji i zaangażowanie, aby osiągnąć upragniony sukces.

Jeśli masz pomysł na sklep internetowy ale zastanawiasz się czy jesteś w stanie uruchomić go samodzielnie, ponieważ nie dysponujesz środkami aby zlecić to na zewnątrz, odpowiem Ci – zdecydowanie tak.

Jeszcze kilka lat temu unieruchomienie e-sklepu wiązało się z koniecznością posiadania przynajmniej kilku tysięcy złotych, dziś sprawa jest o wiele prostsza, wystarczy kilkaset złotych oraz trochę wolnego czasu. Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy, uruchomienie sklepu to dopiero początek drogi i tym samym Twoich wydatków. Aby sklep zaczął przynosić Ci korzyści musisz przyciągnąć do niego ruch, dlatego też planując budżet powinieneś, możliwie największą jego część zostawić właśnie na propagację sklepu. No ale wróćmy do kroku pierwszego czyli uruchomienie e-sklepu.

Jak to zrobić? Mając na uwadze to co zostało powiedziane powyżej – odpowiem, jak najtaniej. W tym wypadku rekomendowanym przeze mnie rozwiązaniem jest uruchomienie sklepu na bazie WordPressa poprzez zainstalowanie do niego wtyczki (oprogramowania, rozszerzenia) WooCommerce.

Zarówno WordPress jak i WooCommerce są dostępne bezpłatnie, jedyne czego potrzebujesz to:

  • serwera – miejsca na którym zainstalujesz oprogramowanie
  • domeny: adresu www pod którym będzie funkcjonował Twój sklep
  • certyfikatu SSL (szyfruje dane na linii przeglądarka Klienta, a sklep), na niektórych kontach hostingowych jest dostępny bezpłatnie
  • chęci do nauki, aby przyswoić sobie wiedzę z zakresu obsługi programu .

Zakładam, że jesteś osobą, która nie wie czym jest WordPress czy WooCommerce i nigdy z nim nie pracowała. Nie obawiaj się, dzięki ogromnej popularności tego oprogramowania bez trudu nauczysz się wszystkiego nie wychodząc z domu. W sieci jest mnóstwo poradników, filmików na YouTube czy wreszcie dedykowanych kursów, które pozwolą Ci poznać to środowisko i stworzyć swój własny sklep. Jeśli chcesz dowiedzieć się trochę więcej o możliwościach jakie daje Ci praca z WooCommerce, zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem Jak założyć sklep internetowy dostępnym na blogu Jak Zrobić Stronę.

Dlaczego polecam Ci właśnie WordPress?

Ponieważ WordPress z założenia jest programem bardzo prostym w obsłudze i łatwo możesz się go nauczyć. WordPress i WooCommerce jest darmowy. Wspomaga pozycjonowanie poprzez wbudowany system tagów i komentarzy. WordPress jest najczęściej wybierany przez osoby, które wcześniej nie tworzyły stron czy serwisów. Daje ogromne możliwości rozbudowy wersji podstawowej o dodanie dodatkowych funkcji poprzez wykorzystanie do tego celu wtyczek, których obecnie w repozytorium jest około 60 tysięcy.

Jeśli więc szukasz dobrego i taniego rozwiązania do stworzenia sklepu internetowego, warto abyś wziął pod uwagę właśnie WooCommerce.

 

 

 

 

Jak wiadomo z powodu pandemii koronawirusa w tym roku orszak Trzech Króli się nie odbył. Nadal istnieje zbyt duże zagrożenie, aby organizować barwny korowód. Zbyt duże skupisko ludzi mogłoby stworzyć ogniska zapalne zarazy. W dniu 6 stycznia br. w kościołach odbyły się Orszak Trzech Króli we wspomnieniach Orszak Trzech Króli we wspomnieniach Msze Święte na okoliczność Trzech Króli, Mędrców ze Wschodu, którzy pokłonili się Nowonarodzonemu Dzieciątku i złożyli mu dary: mirę kadzidło i złoto. Historia sprzed ponad dwóch tysiąca lat, mająca mocne osadzenie w naszej wierze, jest dobrze znana i uroczyście obchodzona. „Kurier lokalny” w tym tekście chce zasygnalizować to wydarzenie i zaprezentować szeroką foto-relację z ubiegłorocznego orszaku, jaki przeszedł ulicami Kościana. Zapewne to przypomnienie okraszone – nie publikowanymi dotąd zdjęciami – skłoni do refleksji i przypomni, jaką radość dawały wcześniejsze tego typu wydarzenia.

A my przypomnimy, że 6 stycznia Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono trwające od wigilii obchody Bożego Narodzenia. Uroczystość Trzech Króli obchodzona jest także, jako dzień misyjny.  Od 2011 roku 6 stycznia to dzień ustawowo wolny od pracy. Według Ewangelii świętego Mateusza, za panowania w Judei króla Heroda, do Betlejem przybyli ze Wschodu mędrcy, gdyż prorocy przepowiedzieli, że urodził się król żydowski. Mędrców w średniowieczu zaczęto nazywać Trzema Królami i ta nazwa przetrwała do czasów obecnych. Ich imiona pojawiły się dopiero w VIII w.; w XII w. Kacpra, Melchiora i Baltazara uznano za przedstawicieli Europy, Azji i Afryki. Relikwie mędrców przechowywane są do dziś w Kolonii w Niemczech.(k,maz)

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie wzięli udział w „BohaterON – włącz historię!”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Służy też promocji historii Polski XX wieku. Akcja realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Tegotoczna kampania rozpoczęła się we wrześniu 2020, a zakończyła wraz z końcem roku. Objęła zajęcia w trybie stacjonarnym. W związku z pandemią, w tym roku, jej formuła została całkowicie zmieniona. „W działaniach wzięły udział trzy klasy: 3w, 2 KMg „Bohater ON- włącz historię” „Bohater ON- włącz historię” oraz 2 BRg. Uczniowie klasy 3w wzięli udział w zajęciach związanych z Powstaniem Warszawskim.
Dwie panie nauczycielki Katarzyna Helińska-Marcinika i Hanna Marcinowska przygotowały na tę okazję umundurowanie.
W przygotowanie z pomoca włączyły się dwie wspomniane wcześniej
klasy. Wykonały kolaż zdjęć powstańczych wraz z życzeniami. Uczeń klasy klasy 3w Jacek Cywiński powiedział:

„Uczniowie naszej szkoły biorą udział w kampanii niemal od początku. W poprzednich latach wypełnialiśmy kartki życzeniami, bądź też sami tworzyliśmy kartki dla Powstańców. Akcja ta, prócz wiedzy, dostarcza zawsze wielu pozytywnych emocji, zarówno obdarowującym i obdarowywanym. Koordynatorem działań kampanii jest wychowawca naszej klasy p. Katarzyna Marciniak Helińska”. (maz)

W minioną Sylwestrową noc została odpalona w całym kraju niezliczona ilość fajerwerków, ogni sztucznych i petard. Amatorzy małej pirotechniki stosowali różne techniki odpalania. Starali się też znajdować miejsca do możliwe największego efektu. Często jednak w tej gorącej nocy ludzie zapomniali o bezpieczeństwie. Tak było niestety w Kościanie na ulicy Poznańskiej. 40-letni mieszkaniec grodu nad Obrą po północy odpalał fajerwerki na jezdni. Pochylony, w czarnej kurtce, nie został zauważony przez kierującego samochodem dostawczym „bus”. Wprawdzie pirotechnik w ostatniej chwili zauważył zagrożenie, ale nie zdążył odskoczyć. Został centralnie uderzony i upadał na jezdnię. Został przewieziony do
kościańskiego szpitala. Na szczęście jak się dowiedzieliśmy mężczyzna doznał złamania obojczyka i ogólnych potłuczeń, które jednak nie zagrażają jego życiu. Radosław Nowak z kościańskiej policji mówi że choć zdarzenie wyglądało groźnie skończyło sie na złamanym bojczyku. Z kolei rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak skomentował:

  • Myślę, że po dzisiejszej nocy ten Pan nauczy się, że środek ulicy to nie jest dobre miejsce na fajerwerki. Nadjeżdżającego busa zauważył w ostatniej chwili. Było już za późno na ucieczkę. Pojazd uderzył w niego z impetem. 35-letni kierowca samochodu był trzeźwy.

Sprawą bada kościańska policja. Na przesądziła o winie żadnego z uczestników zdarzenia. Przesłuchuje świadków. Sprawdza okoliczności zdarzenia. Najważniejsze, że ten mężczyzna żyje. KL składa życzenia zdrowai dla pana Grześnia (ojca potrąconego 40-latka). Życzymy całej rodzinie dużo zdrowia. (maz)