poniedziałek, 25 października 2021

2019 wrzesień

Posiadanie w domu kominka to z pewnością olbrzymie ułatwienie w zimowe miesiące, gdy temperatura spada poniżej zera. Jednak aby kominek działał we właściwy sposób, należy o niego dbać. Pomagają w tym nowoczesne akcesoria kominkowe, ale jak kupić te, które faktycznie się sprawdzą?

Nie kieruj się ceną

Podstawowy błąd popełniany przez wielu klientów to patrzenie najpierw na cenę, a dopiero potem na inne cechy akcesoriów do kominków. Kupując szczotkę, szuflę, chwytak do drewna czy stojak nie ma żadnej zasady dotyczącej tego, że jeśli coś jest tańsze, to musi być gorsze, a droższy produkt automatycznie oznacza lepszą jakość. Zaglądając chociażby na https://www.artfuego.pl/ można się przekonać, że akcesoria kominkowe powinny być oceniane w pierwszej kolejności ze względu na użyty materiał i technikę wykonania a nie samą cenę.

W zestawach jest taniej

A dodatkowo klient zyskuje pewność, że każdy element został wykonany z taką samą precyzją, z tych samych materiałów i w tej samej technologii. Dzięki temu unika sytuacji, w której po kilku latach użytkowania całościowej eksploatacji ulega jeden przedmiot, a pozostałe nadal są sprawne. Kupując akcesoria kominkowe w zestawie nie trzeba się też troszczyć o osobne kompletowanie szufelki, zmiotki, pogrzebacza czy szczypców. Zestawy gwarantują jednolite zdobienia, wykonanie i estetyczny wygląd.

Wybierz dobry materiał

Najczęściej wykorzystywanym surowcem do produkcji akcesoriów tego typu jest stal (nierdzewna lub lakierowana), mosiądz a nawet skóra. To wytrzymałe i odporne materiały, które można eksploatować bez obaw przez wiele lat i które doskonale poradzą sobie w domowych warunkach. Produkty z takich materiałów cechują się długowiecznością, wyjątkową wytrzymałością na różne temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne, których nie będzie brakowało przy codziennym wykorzystywaniu kominka.

Zadbaj o wygodę

Warto pomyśleć też o dodatkowych akcesoriach, które ułatwią obsługę kominka i świetnie sprawdzą się jako dekoracja. To na przykład specjalne kratki kominkowe, stojaki na zapałki, ruszty, blachy i szyby pod kominek, parawany i kosze do składowania opału (drewna).

 

Budowa czy remont generalny domu wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest dobranie odpowiednich okien. W dzisiejszych czasach proces wyboru okien może być niezwykle złożony, gdyż linii produktów dostępnych na rynku jest bardzo dużo. Okna różnią się nie tylko technologią i materiałem wykonania, ale również parametrami, powierzchnią przeszkleń, dostępnymi formami, sposobem otwierania. Niegdyś głównym materiałem, z którego wykonywane były ramy okienne, było drewno. Teraz także powoli wraca do łask. Czy słusznie? Co przemawia za wyborem dobrej jakości okien drewnianych?

Zalety i wady okien z drewna

Nowoczesne okna drewniane parametrami użytkowymi nie odbiegają od okien z innych materiałów. Mogą być wyposażone w podobne pakiety szyb o niskiej przenikalności cieplej. To estetyczny, wytrzymały produkt naturalnego pochodzenia, który stanowi niepowtarzalne wykończenie budynku. W czasach, w których plastik obecny jest niemal wszędzie, okna wykonane z drewna stają się oznaką prestiżu. Można je dowolnie formować, wykańczać zarówno specjalistycznymi lakierami, jak i farbami. Choć wymagają odpowiedniej pielęgnacji i okresowej konserwacji, odpłacają się niebagatelnym wyglądem, wygodą i trwałością użytkowania. Średnia cena przeszkleń z drewna jest wyższa niż plastikowych czy aluminiowych, ale wszystko zależy od modeli i wybranych parametrów.

Okna drewniane kontra PVC

Okna drewniane w porównaniu z plastikowymi tak naprawdę niewiele się różnią. Ofertę na oba rodzaje produktów znaleźć można na stronie http://www.oknanaleczowska.pl/ Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj okien może być doskonałej, a także przeciętnej jakości. Okna PCV mogą być trudne w naprawie – ich porysowanie czy stłuczenie wiąże się często z koniecznością wymiany. Drewniana rama jest pod tym względem łatwiejsza w utrzymaniu w dobrej formie przez wiele lat. Jeżeli jest odpowiednio konserwowana, nie ma tendencji do wypatrzenia. Tak jest natomiast w przypadku okien plastikowych, zwłaszcza tych w wersji budżetowej lub niewłaściwie zamontowanych. Ostateczną decyzję o wyborze okien warto podjąć po konsultacjach ze specjalistami.

 

CV to dokument, od którego zależy sukces niemal każdej aplikacji w związku z ofertą pracy. Liczy się nie tylko to, co ono zawiera i w jaki sposób odzwierciedla nasze kompetencje. Równie ważna jest forma CV i to, w jaki sposób zaprezentowaliśmy informacje o naszej osobie. Oto kilka najczęściej popełnianych błędów przy tworzeniu CV, które utrudniają znalezienie pracy.

 

  1. Nieczytelność

Nieprzejrzystość CV odrzuca większość rekruterów od jakiejkolwiek lektury, a tym samym nie zachęca do kontaktu z potencjalnym kandydatem. Warto zadbać nie tylko o używanie powszechnych i czytelnych czcionek oraz zapisów. Równie ważne jest zachowanie odpowiedniej chronologii oraz dbanie o hierarchię ważności faktów z naszego życia. Im CV krótsze, lecz konkretniejsze, tym większa szansa, że nie zawrzemy w nim zbędnych informacji. Należą do nich m.in. dane dotyczące ukończonej przez nas szkoły podstawowej bądź zatrudnienia w ramach mało znaczącej pracy sezonowej.

 

  1. Nieestetyczność

Na estetykę CV największy wpływ ma nasze zdjęcie i to, jak bardzo jest ono profesjonalne. Najlepiej, gdy pochodzi ono z dokumentu urzędowego lub sesji robionej w skromnych i jednolitych oświetleniowo warunkach. Im jest ono bardziej amatorskie, tym bardziej zniechęcimy do siebie przyszłego pracodawcę. Ponadto, w skład estetyki CV wchodzą również wszelkiego typu ozdobniki i ramki. Najlepiej zrezygnować z tych przesadnych na rzecz skromnych, aczkolwiek profesjonalnych wzorów geometrycznych.

 

  1. Wiarygodne i prawdziwe informacje

W odpowiedzi na znalezione przez nas oferty pracy powinniśmy wysyłać CV zawierające tylko i wyłącznie wiarygodne oraz sprawdzone informacje. W ten sposób unikniemy nieprzyjemności podczas dalszych rozmów. Musimy bowiem pamiętać, iż każdą informację można zweryfikować i żadne kłamstwo nie utrzyma się na dłuższą metę.

 

Jeżeli właśnie szukasz pracy, starasz się zrobić wszystko, co może przybliżyć Cię do jej zdobycia. Jednak wiesz, co szczególnie przykuwa uwagę rekruterów? Czasami drobiazgi mogą pomóc wzbudzić pozytywne zainteresowanie z ich strony. Zdradzamy, na co zwracają uwagę specjaliści od HR.

Wygląd i treść CV

Pierwszym etapem poszukiwania pracy jest wysłanie CV, np. za pośrednictwem portalu Pracuj.pl. Życiorys zawodowy powinien być zwięzły i treściwy. Równie istotne jest odpowiednie rozplanowanie tekstu i dbałość o estetyczny wygląd graficzny. Zadbaj, by czcionka była czytelna i odpowiednio duża, wyróżnij treści, które chciałbyś podkreślić. Takie zabiegi ułatwią rekruterowi wstępną analizę CV i z pewnością pomyśli o Tobie życzliwie.

Pierwsze wrażenie

To, co pomyśli o Tobie rekruter w ciągu pierwszych sekund spotkania, nierzadko rzutuje na jego decyzję odnośnie Twojej kandydatury. Zadbaj o schludny, biznesowy strój. Ważna jest Twoja postawa, ton głosu i sposób powitania. Jeśli wejdziesz z uśmiechem i pewnym krokiem do pokoju, w którym odbywa się rekrutacja, wywołasz korzystne wrażenie. Spokojny ton głosu i pewny, lecz niezbyt mocny uścisk dłoni dodatkowo ugruntują Twój profesjonalny wizerunek w świadomości rekrutera.

Zachowanie podczas rozmowy

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, osoby prowadzące zwracają uwagę przede wszystkim na merytorykę Twoich wypowiedzi. Staraj się odpowiadać na zadawane pytania rzeczowo i spokojnie. Jednak oprócz treści rozmowy, rekruterzy rejestrują także towarzyszące jej zachowania. Staraj się siedzieć w pozycji wyprostowanej i pewnej, jednak nie powinna być zbyt sztywna i posągowa. Powstrzymaj nerwowe ruchy nóg. Nie baw się długopisem ani innymi znajdującymi się na blacie drobiazgami. Wprawdzie trudno opanować stres i towarzyszące mu zachowania, jednak pamiętaj, że na rozmowie kwalifikacyjnej powinieneś sprawiać wrażenie osoby, która potrafi radzić sobie z emocjami i napięciem. Rekruterzy na podstawie Twojego zachowania potrafią to ocenić.