niedziela, 18 kwietnia 2021

Aktualności

Pojemność silnika to bardzo ważny element, jeśli chodzi o kalkulację ubezpieczenia OC. W tym tekście opowiemy Ci, jak dokładnie pojemność wpływa na wysokość składki oraz co zrobić, by płacić mniej za ubezpieczenie OC.

Zanim zaczniemy

Cena ubezpieczenia to tylko jeden stały koszt związany z samochodem. Warto przy wyborze pojazdu pamiętać też o zmieniających się cenach paliwa. Jeśli więc chcesz, żeby Twój samochód był oszczędny i nie pożerał worka pieniędzy, to znak, że powinieneś dobrze wybrać silnik.Przeczytaj ten tekst więcej informacji na ten temat.

Kto płaci najmniej a kto najwięcej

Ubezpieczyciele bardzo uważnie przyglądają się pojazdom, które mają być objęte ochroną z tytułu ubezpieczenia OC. Pojemność silnika jest jednym z ważniejszych kryteriów, kształtujących cenę polisy. W związku z tym kierowcy, którzy posiadają samochody napędzane silnikami o pojemności 3.0 l płacą o wiele więcej niż ci, jeżdżący mniejszymi autami.

Co zrobić, by płacić mniej?

To bardzo proste. Wystarczy tylko, że podczas wyboru samochodu zwrócisz uwagę na to, jakiej pojemności silnikiem dysponuje. Wiedząc już, jak ważny jest to aspekt, powinieneś skupić się raczej na mniejszych rozwiązaniach niż wielkich silnikach, które dysponują ogromną liczbą koni mechanicznych.

Samochody z silnikami o dużej pojemności są również mniej opłacalne ze względu na potencjalny wzrost kosztów sprowadzenia i eksploatacji takich pojazdów. Akcyza za auta z dużymi silnikami rośnie z roku na rok i nic nie zapowiada, że ten trend ma się w najbliższym czasie zmienić. Obecnie w najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają auta hybrydowe, ponieważ od tego roku są zwolnieni z opłaty akcyzowej (w przypadku silników 2.0 l).

Czy mając duży silnik można płacić mało?

Tak, ponieważ pojemność silnika nie jest jedynym elementem wpływającym na wysokość składki OC. Dobrym sposobem na obniżenie składki jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela pojazdu. Tego typu praktyka sprawdzi się szczególnie w przypadku młodych kierowców, którzy nie mają jeszcze wypracowanych zniżek. Druga metoda to baczne analizowanie ofert ubezpieczycieli. Pomogą Ci w tym ogólnodostępne kalkulatory i porównywarki. Sprawdź, jak korzystać z tego typu narzędzi: https://kresy.pl/porady/kalkulator-ubezpieczen-oc-ac-dlaczego-warto-z-nich-korzystac/ i zaopatrz się w ubezpieczenie OC, które spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że każde OC jest takie samo, jeśli chodzi o zakres ochrony, dlatego nie ma sensu wybierać najdroższych polis.

Piosenka mówi, że śpiewać każdy może. Jest to oczywiście prawda w kontekście śpiewu amatorskiego, jednak nauka profesjonalnego śpiewania zwykle zajmuje nieco czasu. Zainteresowanie śpiewem najczęściej wyrażają małe dzieci. Jeżeli ich pasja nie zostanie uchwycona i nie dostanie szansy na rozwój w odpowiednim momencie, świat być może nigdy nie ujrzy dziecięcego talentu. Dlatego warto zapisać dziecko na lekcje śpiewu w Poznaniu.

Lekcje śpiewu z profesjonalistą

Lekcje śpiewu w Poznaniu to nauka śpiewania z prawdziwymi profesjonalistami. Nie chodzi bowiem o to, aby dziecko w ogóle śpiewało, a nauczyło się to robić w sposób fachowy. Dlatego też lekcje śpiewu w Poznaniu powinny odbywać się w studium muzycznym. Wszyscy przecież chcemy, aby dzieci ćwiczyły swój głos po okiem ekspertów. Nauka intonowania głosu przyda się maluchom nie tylko w czasie śpiewania, ale również w codziennej komunikacji. Co więcej, nauczyciel będzie w stanie określić, jakie aspekty należy cały czas szlifować, aby dziecko nauczyło się śpiewać profesjonalnie. Niemniej ważna jest nauka właściwego oddychania w czasie śpiewania. Tymczasem rodzice mogą z dnia na dzień obserwować postępy, jakie ich dziecko czyni dzięki profesjonalnym lekcjom śpiewu w Poznaniu.

Pasja i zaangażowanie

Nauka śpiewu to dla dzieci nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również możliwość odnalezienia swojej życiowej pasji, a może nawet życiowego powołania. Podczas lekcji śpiewu w Poznaniu dziecko ma kontakt ze sztuką, co uwrażliwia je na świat zewnętrzny oraz pozwala wyzwolić emocje. Co więcej, wcale nie trzeba dużego talentu, aby nauczyć się śpiewać. Często rodzice twierdzą, że w rodzinie brakuje osób potrafiących ładnie śpiewać, zatem dziecko z lekcji śpiewu nic nie wyniesie. Jest to błędne myślenie, ponieważ śpiewania można się nauczyć, wystarczy tylko chcieć. Talent też jest oczywiście ważny, jednak nie trzeba posiadać głosu operowego, aby pięknie śpiewać. Co więcej, sami możemy zapisać się na lekcje śpiewu i zobaczyć, że jest to, owszem, ciężka praca, ale również świetna zabawa. Praca z głosem daje możliwość poznania swoich ograniczeń, barier, a także pozwala wyzwolić drzemiące w nas pokłady emocji i energii. Pamiętajmy, że muzyka jest czymś absolutnie wspaniałym i wyjątkowym, zatem i śpiewanie pozwala nam poczuć się wyjątkowo. Dorośli również mogą pomyśleć o karierze muzycznej – wielu znanych artystów zaczynało już w dorosłym wieku. Wystarczy tylko odrobina pasji i zaangażowanie, aby osiągnąć upragniony sukces.

Jeśli masz pomysł na sklep internetowy ale zastanawiasz się czy jesteś w stanie uruchomić go samodzielnie, ponieważ nie dysponujesz środkami aby zlecić to na zewnątrz, odpowiem Ci – zdecydowanie tak.

Jeszcze kilka lat temu unieruchomienie e-sklepu wiązało się z koniecznością posiadania przynajmniej kilku tysięcy złotych, dziś sprawa jest o wiele prostsza, wystarczy kilkaset złotych oraz trochę wolnego czasu. Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy, uruchomienie sklepu to dopiero początek drogi i tym samym Twoich wydatków. Aby sklep zaczął przynosić Ci korzyści musisz przyciągnąć do niego ruch, dlatego też planując budżet powinieneś, możliwie największą jego część zostawić właśnie na propagację sklepu. No ale wróćmy do kroku pierwszego czyli uruchomienie e-sklepu.

Jak to zrobić? Mając na uwadze to co zostało powiedziane powyżej – odpowiem, jak najtaniej. W tym wypadku rekomendowanym przeze mnie rozwiązaniem jest uruchomienie sklepu na bazie WordPressa poprzez zainstalowanie do niego wtyczki (oprogramowania, rozszerzenia) WooCommerce.

Zarówno WordPress jak i WooCommerce są dostępne bezpłatnie, jedyne czego potrzebujesz to:

  • serwera – miejsca na którym zainstalujesz oprogramowanie
  • domeny: adresu www pod którym będzie funkcjonował Twój sklep
  • certyfikatu SSL (szyfruje dane na linii przeglądarka Klienta, a sklep), na niektórych kontach hostingowych jest dostępny bezpłatnie
  • chęci do nauki, aby przyswoić sobie wiedzę z zakresu obsługi programu .

Zakładam, że jesteś osobą, która nie wie czym jest WordPress czy WooCommerce i nigdy z nim nie pracowała. Nie obawiaj się, dzięki ogromnej popularności tego oprogramowania bez trudu nauczysz się wszystkiego nie wychodząc z domu. W sieci jest mnóstwo poradników, filmików na YouTube czy wreszcie dedykowanych kursów, które pozwolą Ci poznać to środowisko i stworzyć swój własny sklep. Jeśli chcesz dowiedzieć się trochę więcej o możliwościach jakie daje Ci praca z WooCommerce, zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem Jak założyć sklep internetowy dostępnym na blogu Jak Zrobić Stronę.

Dlaczego polecam Ci właśnie WordPress?

Ponieważ WordPress z założenia jest programem bardzo prostym w obsłudze i łatwo możesz się go nauczyć. WordPress i WooCommerce jest darmowy. Wspomaga pozycjonowanie poprzez wbudowany system tagów i komentarzy. WordPress jest najczęściej wybierany przez osoby, które wcześniej nie tworzyły stron czy serwisów. Daje ogromne możliwości rozbudowy wersji podstawowej o dodanie dodatkowych funkcji poprzez wykorzystanie do tego celu wtyczek, których obecnie w repozytorium jest około 60 tysięcy.

Jeśli więc szukasz dobrego i taniego rozwiązania do stworzenia sklepu internetowego, warto abyś wziął pod uwagę właśnie WooCommerce.

 

 

 

 

W minioną Sylwestrową noc została odpalona w całym kraju niezliczona ilość fajerwerków, ogni sztucznych i petard. Amatorzy małej pirotechniki stosowali różne techniki odpalania. Starali się też znajdować miejsca do możliwe największego efektu. Często jednak w tej gorącej nocy ludzie zapomniali o bezpieczeństwie. Tak było niestety w Kościanie na ulicy Poznańskiej. 40-letni mieszkaniec grodu nad Obrą po północy odpalał fajerwerki na jezdni. Pochylony, w czarnej kurtce, nie został zauważony przez kierującego samochodem dostawczym „bus”. Wprawdzie pirotechnik w ostatniej chwili zauważył zagrożenie, ale nie zdążył odskoczyć. Został centralnie uderzony i upadał na jezdnię. Został przewieziony do
kościańskiego szpitala. Na szczęście jak się dowiedzieliśmy mężczyzna doznał złamania obojczyka i ogólnych potłuczeń, które jednak nie zagrażają jego życiu. Radosław Nowak z kościańskiej policji mówi że choć zdarzenie wyglądało groźnie skończyło sie na złamanym bojczyku. Z kolei rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak skomentował:

  • Myślę, że po dzisiejszej nocy ten Pan nauczy się, że środek ulicy to nie jest dobre miejsce na fajerwerki. Nadjeżdżającego busa zauważył w ostatniej chwili. Było już za późno na ucieczkę. Pojazd uderzył w niego z impetem. 35-letni kierowca samochodu był trzeźwy.

Sprawą bada kościańska policja. Na przesądziła o winie żadnego z uczestników zdarzenia. Przesłuchuje świadków. Sprawdza okoliczności zdarzenia. Najważniejsze, że ten mężczyzna żyje. KL składa życzenia zdrowai dla pana Grześnia (ojca potrąconego 40-latka). Życzymy całej rodzinie dużo zdrowia. (maz)

Podejmując zatrudnienie zazwyczaj mamy do czynienia z dwiema opcjami umów, jedna z nich to umowa o pracę, druga to umowa zlecenie. Czym charakteryzuje się umowa zlecenie i czy warto pracować w oparciu o ten rodzaj kontraktu?

 

Umowa zlecenie należy do umów cywilno prawnych, na podstawie których podejmujemy pracę w danym miejscu. Umowa zlecenie znacznie różni się od umowy o pracę, do najważniejszych różnic należy podleganie pod Kodeks Cywilny, nie pod Kodeks Pracy, jak w przypadku umowy o pracę, co wynika z tych różnic?

 

Umowa o pracę kontra umowa zlecenie

 Wielu z nas prawdopodobnie miało okazje przeglądać oferty pracy w internecie. Możliwość taką daje wiele portali, Pracuj.pl, social media. W niektórych ogłoszeniach pracodawcy zaznaczają, że jedyną możliwością podjęcia pracy jest umowa zlecenie. Zastanawiając się, czy warto podjąć pracę w oparciu o umowę zlecenie, warto wziąć pod uwagę ogromną wadę tego rodzaju kontraktu, a mianowicie brak uprawnień i przywilejów, które przysługują osobom zatrudnionym na umowie o pracę. Zlecenie pozbawia nas prawa do płatnego urlopu i chorobowego, urlopu rodzicielskiego, pracując na podstawie umowy zlecenie, musimy liczyć się także z tym, że w każdej chwili możemy stracić pracę. Czym jeszcze charakteryzuje się, umowa zlecenie? Niestety lata przepracowane na podstawie tego kontraktu nie zaliczają się nam do stażu pracy, a ewentualne nadgodziny nie są płatne ekstra, tak, jak przy zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę. Warto jednak pamiętać o tym, że niezależnie od rodzaju umowy, przysługuje nam taka sama godzinowa stawka minimalna. Pracodawca oferujący niższą stawkę, niż aktualnie obowiązująca łamie prawo, takie sytuacje należy zgłaszać odpowiednim służbom.

Wizerunek firmy ma ogromny wpływ na prowadzenie działalności w danej branży, na rozwój i przyciąganie nowych talentów. Obecnie przedsiębiorstwa sięgają po coraz nowsze rozwiązania w celu zaprezentowania swojej ideologii oraz sposobu funkcjonowania.

 

Przejrzysty sposób funkcjonowania

Transparentność działania firmy jest jednym z głównych środków do wzmacniania wizerunku. Odbywa się ono na wielu poziomach, począwszy od polityki kadrowej, przez wypowiedzi medialne, aż po działania online. Im konkretne i spójniejsze komunikaty, tym większe prawdopodobieństwo, iż w oczach kontrahentów i klientów firma będzie jawić się jako prestiżowa i profesjonalna.

 

Specyfika procesu rekrutacyjnego

Przedłużeniem wizerunkowym dla firm może być m.in. sposób przeprowadzania procesu rekrutacyjnego. Dotyczy to nie tylko charakteru i wyglądu ogłoszeń zamieszczanych na portalach typu Pracuj.pl, lecz również wykorzystywanie najnowszych zdobyczy technologicznych. Jednym z nich jest chatbot, który obsługuje kandydatów na pierwszym etapie rekrutacji.

 

Siedziba firmy

W skład wizerunku wchodzi również prezencja, a na nią największy wpływ ma fakt, w jakim miejscu znajduje się siedziba firmy. Prestiżowe i profesjonalne przedsiębiorstwa rezydują w centrach miast, w bardzo znanych dzielnicach. Równie ważny jest też układ architektoniczny biura bądź całego budynku siedziby. Nowoczesne, loftowe wnętrze z masą przeszkleń i elementów designerskich budzą nie tylko podziw, ale są nowoczesną wizytówką prężnie rozwijającej się firmy.

 

Profesjonalna kadra

Jednym z najważniejszych elementów wizerunku każdej firmy jest profesjonalna kadra. Liczy się nie tylko jej ubiór, lecz również sposób wypowiadania, fachowość w danej branży, a także wypracowany schemat postępowań. Standardy obsługi klienta oraz zachowania w biznesie rzutują zarówno na wizerunek medialny, jak i ten codzienny. W ten sposób firma może budować swój prestiż gdziekolwiek znajdą się jej pracownicy.

 

Generowanie coraz większej części przychodów z produktów alternatywnych, ograniczenie wpływu działalności na zdrowie konsumentów oraz realizacja zobowiązań środowiskowych
i społecznych – to główne filary nowej strategii British American Tobacco, której celem ma być „lepsze jutro” [ ang. A BetterTomorrow]. Strategia wdrażana jest od wiosny.

 

BAT jest jedną z wiodących sieci multibrandowych z branży dóbr konsumpcyjnych. Dostarcza tytoń i inne produkty nikotynowe milionom użytkowników na całym świecie.  Zatrudnia ponad 55 tys. osób, jest liderem rynku w ponad 50 krajach i posiada swoje fabryki w 48. Strategiczne portfolio składa się z globalnych marek papierosów i wciąż poszerzanej gamy produktów
o potencjalnie obniżonym ryzyku, do których zaliczane są papierosy elektroniczne i urządzenia do podgrzewania tytoniu.

Człowiek i środowisko w centrum uwagi

Zdaniem szefa sieci sprzedaży BAT,Marcina Mielcarza, „lepsze jutro” to dojrzałe wybory dokonywane w oparciu o szereg różnorodnych możliwości, które firmachce oferować swoim klientom. – Dlatego wciąż rozwijamy portfolio wyrobów tytoniowych, tak, by były satysfakcjonujące dla konsumentów i zaspokajały ich potrzeby. Coraz bardziej istotnym trendem jest dzisiaj ograniczanie ryzyka związanego z używaniem tradycyjnych wyrobów tytoniowych, dlatego naszym celem jest zwiększenie przychodów z produktów alternatywnych, a tym samym ograniczenie wpływu naszej działalności na zdrowie. Lepsze jutro to także zapewnienie zrównoważonego rozwoju, dlatego chcemy zrealizowaćszereg zobowiązań środowiskowych
i społecznych, wśród których jest osiągnięcie do 2030 r. neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.W rezultacie przechodzimy od działalności, w której zrównoważony rozwój zawsze był ważny – do działalności, w której jest on priorytetem.

Mariaż biznesu z nauką

British American Tobacco podkreśla zaangażowanie w  innowacyjne projekty i badania realizowane w centrach badawczo-rozwojowych.  Wśród nich, w tym działającym w Polsce,
w Poznaniu. eSmokingInstitute jest pierwszą w Europie instytucją wyspecjalizowaną w badaniu płynów i aerozoli stosowanych w e-papierosach. Jest on powiązany z należącą do BAT największą siecią dystrybucji papierosów elektronicznych w Europie – eSmoking World.

– Dzięki kompleksowym analizom laboratoryjnym jesteśmy w stanieoferować produkty
o potencjalnie mniejszej szkodliwościdla palaczy, jak e-papierosy Vype. Chcemy zaspokajać zmieniające się potrzeby konsumentów, a przy tym stajemy się firmą, która definiuje się na podstawie wsłuchiwania się właśnie w ich preferencje, co więcej – w ich przewidywanie
– mówi Marcin Mielcarz.Dodaje, że jednym z elementów współtworzenia „lepszego jutra” dla dorosłych konsumentów, (bo tylko do nich, jak podkreśla,  kierowana jest oferta firmy), jest oferowanie nowych alternatywnych możliwości wyboru, potencjalnie mniej ryzykownych dla zdrowia
i otoczenia. Więcej można się o nich dowiedzieć za pośrednictwem kampanii „Masz wybór” (www.maszwybor.pl), za którą stoi koncern.

Rowery miejskie odchodzą do lamusa wypierane przez coraz powszechniejsze hulajnogi elektryczne. To urządzenia niezwykle przydatne w miejskich warunkach, które osiągają coraz większe zasięgi, a przy tym okazują się właściwie niezawodne. Jednak ich wykorzystanie wcale nie musi ograniczać się do rekreacyjnego przemieszczania się z miejsca na miejsca. Elektryczne hulajnogi mogą być też wykorzystywane wyczynowo.

 

Hulajnoga w przepisach

Wraz z częstszym pojawianiem się na polskich drogach, a dokładniej na chodnikach hulajnóg, pojawiły się też wątpliwości interpretacyjne, jak traktować ich użytkowników. Obecna wykładnia prawa twierdzi, że są to zwykli piesi, więc powinni poruszać się w miejscach dla nich przeznaczonych. Jak jednak pogodzić wolne spacerowe tempo i wąskie chodniki z hulajnogą pędzącą nawet 25 kilometrów na godzinę? Tam, gdzie występują ścieżki rowerowe, można się (teoretycznie) na nie przenieść, ale co z wąskimi uliczkami? Ustawodawca najwyraźniej nie przewidział takiej opcji, jaką są elektryczne hulajnogi, dlatego póki ta kwestia nie zostanie rozwiązania, piesi muszą szczególnie uważać.

 

Wyczynowe sztuczki

Same hulajnogi na przykład z oferty sklepu https://hulajnogi24.pl/ nie muszą jednak służyć wyłącznie do przemieszczania się po mieście. Z powodzeniem mogą być też traktowane jako sprzęt sportowy i hulajnogi wyczynowe do wykonywania ciekawych i zapierających dech w piersiach sztuczek. Nierzadko bardzo podobnych do tych, jakie wykonuje się na desce, rolkach albo rowerach. Użytkowników hulajnóg coraz częściej widoczni są w skateparkach, a liczba osób wyczynowo zajmująca się akrobacjami stale wzrasta. I to nie tylko na świecie, ale również w Polsce nie brakuje chętnych do skorzystania ze swoich sił na hulajnodze.

 

Koszt eksploatacji

Skoro to sprzęt elektryczny, to prędzej czy później trzeba go będzie naładować. Myli się jednak ten, kto uważa, że koszty za prąd zaczną być nagle kilkukrotnie wyższe. Sama hulajnoga wbrew pozorom nie wykorzystuje wiele energii. Jedno pełne ładowanie wystarcza nawet na całodzienne korzystanie np. w drodze do i z pracy. Zajmuje też wiele czasu, bo cały proces może się zamknąć nawet w dwóch godzinach.

Każdy kolejny zakładany sklep internetowy może zaginąć w morzu innych, lepszych i bardziej przyjaznych kupującym. Początkujący sprzedawca musi wiedzieć, czego ludzie on niego oczekują i im to zaoferować.

 

Co sprawia, że stworzona witryna odniesie sukces i jak stworzyć dobry sklep internetowy?

Dobra witryna to witryna przejrzysta i intuicyjna. Kupujący nie chcą spędzić godzin na szukaniu tego, po co przyszli. Opisy powinny być konkretne i zwięzłe, zawierać jak najwięcej informacji w jak najmniejszej ilości tekstu. Dane są najważniejsze. Szczególnie przydatna jest wyszukiwarka, odpowiedni układ kategorii. Strona powinna być dopasowana do otwierania się na komputerze i na telefonie. Duża ilość kupujących korzysta z urządzeń mobilnych. Elegancka strona przyciąga wzrok i sprawia, że zostają oni dłużej. Unikalność i teksty, które da się znaleźć tylko na tej stronie, to swoista wizytówka firmy. Ważne jest wyrobienie marki – użycie sloganu w odpowiednich miejscach, czy skupienie się na wybranym kolorze.

 

Dam radę sam?

Tworzenie sklepów internetowych jest dla początkujących nie lada wyzwaniem. Warto zasięgnąć pomocy specjalistów, którzy od lat siedzą w branży i wiedzą, jak pomóc inwestorom –  https://www.ibif.pl/oferta/sklepy-internetowe Upewnią się oni, że Twoja witryna będzie także SEO friendly, zadbają o bezpieczeństwo płatności i o estetykę wykonania. Wsparcie i podejście indywidualne to atuty, które sprawią, że strona wyróżni się wśród innych.

 

Komfort kierującego

Strona musi być wygodna nie tylko dla kupujących. To przede wszystkim sprzedający musi dobrze się czuć przy zarządzaniu nią. Dodawanie kategorii, podkategorii, dodawanie zdjęć, artykułów i rabatów musi być łatwo dostępne. Stronę powinien cechować brak ograniczeń w zmienianiu szaty graficznej i ustawienia poszczególnych elementów według preferencji zarządzającego. Dane kontaktowe powinny być ogólnodostępne, jeśli klient miałby jakieś pytania co do produktu. Warto także założyć podstronę z FAQ i dodać linki do mediów społecznościowych, aby firma nabrała autentyczności.

Wiele osób aktywnych zawodowo, posiada nikłą wiedzę dotycząca prawa pracy. Umowy cywilnoprawne są dla wielu zawiłym i trudnym tematem. Czym różnią się od siebie poszczególne kontrakty?

 

Różnica pomiędzy umową o pracę a umową zlecenie

 Szukając zatrudnienia, zazwyczaj skupiamy się na aspektach, takich jak pensja oraz oferowane przez pracodawcę stanowisko. Wiele osób nie poświęca zbyt dużej uwagi umowie, na podstawie której ma wykonywać określone zadania. Umowa o pracę znacznie różni się od umowy zlecenie, co warto wiedzieć o obu kontraktach? Zdecydowanie najpopularniejszą formą zatrudnienia jest umowa zlecenie, charakteryzująca się między innymi:

 

  • Brakiem wymaganego okresu wypowiedzenia
  • Swobodniejszymi warunkami pracy
  • Brakiem obowiązkowych składek ZUS, dla osób uczących się, przed ukończeniem 26 roku życia.

 

Powyższe podpunkty ukazują korzyści, jakie dla zleceniobiorcy przedstawia praca, na podstawie umowy zlecenie. Zdecydowaną wadą tej formy zatrudnienia jest jednak brak stabilności. Pracownik może w każdej chwili porzucić obejmowane stanowisko bez określonego okresu wypowiedzenia, jednak to samo może zrobić pracodawca. Osoby szukające stałego etatu, przeglądając oferty pracy, powinny zwracać uwagę, na oferowaną przez firmę formę zatrudnienia.

 

Umowa zlecenie a urlop

 Pracując na umowie zlecenie, nie posiadamy przywilejów, które oferuje umowa o pracę. Stały kontrakt oznacza płatny urlop i chorobowe. Jak to wygląda na umowie zlecenie? Dni wolne uzgadnia się zazwyczaj z pracodawcą, jednak nie są one płatne, tak samo w przypadku nieobecności w pracy wywołanej problemami zdrowotnymi. Lepsze warunki oraz stabilność zatrudnienia daje nam umowa o pracę. Jak szukać ogłoszeń, oferujących stały etat? Serwis Pracuj.pl, pozwala na aplikowanie do firm, które rekrutują pracowników na konkretne stanowiska z uwzględnieniem umowy o pracę. Szukanie pracy za pośrednictwem stron internetowych jest łatwe i efektywne.