poniedziałek, 25 października 2021

Hokej

W sobotę 16 marca w Ciechocinku odbyły się Mistrzostwa Polski zespołów Oldboys w halowej odmianie hokeja na trawie. Organizatorem tych rozgrywek była drużyna Tężniowcy Ciechocinek, a do walki o mistrzostwo przystąpiło osiem zespołów z Poznania, Gąsawy, Rogowa, Siemianowic Śląskich, Tarnowskich Gór, Torunia, Ciechocinka i Stęszewa.
Mecze były rozgrywane po 12 minut, w systemie każdy z każdym. Stęszewska drużyna rozpoczęła turniej od porażki z Toruniem i remisu z Siemianowicami, a pozostałe mecze zakończyły się zwycięstwami i w klasyfikacji końcowej zajęła pierwsze miejsce. Po Stęszewie uplasowała się: Gąsawa i Toruń.
Jest to historyczny sukces, ponieważ oldboje Stęszewa po tytuł mistrzowski sięgnęli po raz pierwszy. Raz byłi wicemistrzami w hali i dwa razy na boiskach otartych.
Na zakończenie Mistrzostw medale oraz puchary wręczyli: burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz, prezes PZHT Jacek Sobolewski oraz w imieniu organizatorów drużyny Tężniowcy Ciechocinek Monika Dylewska i Mirosław Tomaszewski.
Stęszewianie chcą wyrazić słowa uznania dla kolegów z Ciechocinka za włożona pracę w organizację turnieju i miłą atmosferę.
Drużyna Stęszewa wystąpiła w następującym składzie: Maciej Berus, Marcin Olejniczak, Sławomir Klorek, Robert Braszak, Marek Kasprowiak, Bartosz Alejski, Piotr Adrian, Piotr Poszwa, Marian Biskup, Rafał Majewicz i Rafał Snela. Trenerem drużyny był Waldemar Jankowski, a kierownikiem Waldemar Dzierla.
Mistrzowska drużyna składa serdeczne podziękowania Jerzemu i Stefanowi Cykowiakom z firmy JESTIC za pomoc przy organizacji wyjazdu do Ciechocinka.(opr. maz)

Turniej Finałowy Ligi hokeja na trawie

niedzielę 25 lutego w Hali Widowiskowo – Sportowej w Stęszewie został rozegrany Turniej Finałowy Ligi Centralnej w halowej odmianie hokeja na trawie ENEA CUP 2018 .Rozgrywki Ligi Centralnej do drugi szczebel tych rozgrywek w Polsce, do których zgłaszają się drużyny, które nie biorą udziału w rozgrywkach organizowanych przez PZHT. W całym cyklu rozgrywek zostały rozegrane cztery turnieje, pierwszy jeszcze w grudniu 2017 roku w Skierniewicach, drugi w styczniu w Tarnowskich Górach, trzeci na początku lutego w Rypinie a czwarty finałowy został przyznany drużynie Lipna Stęszew, która wystawiła do rozgrywek dwie drużyny .Sponsorem głównym turnieju była firma ENEA Operator, a patronat honorowy nad turniejem objął p. burmistrz Włodzimierz Pinczak.
O klasyfikacji końcowej zadecydowała suma punktów zdobytych we wszystkich czterech turniejach. Turniej w Stęszewie został przygotowany i przeprowadzony profesjonalnie, do sędziowania organizatorzy zaprosili licencjonowanych sędziów PZHT p. Aleksandra Wierzbickiego, Jarosława Plucińskiego oraz Rafała Frydyka. Na ceremonię zakończenie turnieju przybył Sekretarz Generalny PZHT p. Dariusz Kurc, który wraz z Burmistrzem Włodzimierzem Pinczakiem, Markiem Boińskim przedstawicielem firmy ENEA Operator oraz członkami zarządu K.S. Lipno wręczyli medale oraz okolicznościowe statuetki.
Wszyscy uczestnicy turnieju oraz zaproszeni goście bardzo wysoko ocenili organizację tego turnieju, czego efektem była propozycja organizacji turnieju finałowego Halowych Mistrzostw Poski w kategori junior młodszy w Stęszewie. Organizacje tych finałów Polski Związek Hokeja na Trawie zaproponował już wcześniej OZHT w Poznaniu, który zaakceptował halę w Stęszewie i przy udziale K.S.Lipno turniej ten zostal rozegrany w niach 10-11 marca.
W finałach uczestniczyły po 2 zespoły zwycięzkie ze swoich okręgów i tak Śląsk reprezentowały drużyny HKS Siemianowiczanka Siemianowice oraz KKS Kolejarz Gliwice , Kujawsko – Pomorskie LKS Rogowo i UKS Jedynka Żnin a Wielkopolske UKH Start 1954 Gniezno oraz MKS Środa Wlkp. Mecze przez dwa dni były rozgrywane systemem każdy z każdym a zwycięzców wyłoniła Tabela końcowa Mistrzostw:
W czasie rozgrywek hale w Stęszewie odwiedzili trener Polski w tej kategori wiekowej p. Mateusz Grochal, trener kordynator Poznańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego p. Andrzej Wybieralski oraz szef wyszkolenia PZHT p. Krzysztof Rachwalski. Na zakończenie finałów do wręczania medali oprócz Burmistrza Włodzimierz Pinczaka przybyl przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu p. Mariusz Kubiak były hokeista i reprezentant Polski w hokeju na trawie, który podziękował Ewie Wybieralskiej Prezes WZHT oraz przedstawicielom K.S.Lipno Stęszew za wspaniałą organizacje finału, a Burmistrzowi pogratulowal tak pięknej hali.
Pan Krzysztof Rachwalski szef wyszkolenia w PZHT zaproponawal stęszewskim działaczom organizację przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Seniorów na hali.(WD)

W niedzielę 25 lutego w Hali Widowiskowo – Sportowej w Stęszewie został rozegrany Turniej Finałowy Ligi Centralnej w halowej odmianie hokeja na trawie ENEA CUP 2018. Rozgrywki Ligi Centralnej to drugi szczebel tych rozgrywek w Polsce, do których zgłaszają się drużyny , które nie biorą udziału w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Hokeja na Trawie.

W całym cyklu rozgrywek zostały rozegrane cztery turnieje, pierwszy jeszcze w grudniu 2017 roku w Skierniewicach, drugi w styczniu w Tarnowskich Górach , trzeci na początku lutego w Rypinie, a czwarty finałowy został przyznany drużynie Lipna Stęszew. Nasz klub wystawił do rozgrywek dwie drużyny.

Sponsorem głównym niedzielnego turnieju była firma ENEA Operator. Patronat honorowy nad turniejem objął burmistrz Włodzimierz Pinczak.

O klasyfikacji końcowej zadecydowała  suma punktów zdobytych we wszystkich czterech turniejach.

Turniej w Stęszewie został przygotowany i przeprowadzony profesjonalnie. Do sędziowania organizatorzy zaprosili licencjonowanych sędziów PZHT Aleksandra Wierzbickiego, Jarosława Plucińskiego oraz Rafała Frydyka. Licznie przybyli kibice mogli obejrzeć zawody na wysokim poziomie. Z bardzo dobrej strony pokazały się obydwie drużyny Lipna Stęszew.

Na ceremonię zakończenie turnieju przybył Sekretarz Generalny PZHT  Dariusz Kurc, który wraz z Burmistrzem Włodzimierzem Pinczakiem,  Markiem Boińskim przedstawicielem firmy ENEA Operator oraz członkami zarządu KS Lipno wręczyli medale oraz okolicznościowe statuetki.

 

Klasyfikacja końcowa  Halowych Rozgrywek  Ligi  Centralnej  w sezonie 2017/2018

 • Polonia Skierniewice – 35 pkt.
 • Ósemka TG I           – 32 pkt.
 • Lipno Stęszew II – 28 pkt.
 • Lipno Stęszew I – 23 pkt.
 • UKS Lutówka – 22 pkt.
 • Ósemka T.G. II – 11 pkt.
 • Staś Rypin – 6 pkt.
 • Seniorki TG – 4 pkt.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Maciej Berus – Lipno Stęszew II

W klasyfikacja  strzelców :

 • Piotr Kociemba –  25  bramek  Lipno Stęszew II
 • Stanisław Zmachynski – 14  bramek Polonia Skierniewice
 • Piotr Śpiewok –  13   bramek Ósemka T.G. 1

Piotr Adrian                  –  13   bramek Lipno Stęszew I

Viktor Olchowy            –  13  bramek Ósemka TG1

W przygotowaniu relacji z turnieju wydatnie pomógł kierownik drużyny Lipna Waldemar Dzierla. (k)

 

Foto hokej 1 – Ósemka Tarnowskie Góry II

Foto hokej 2-  Lipno II: Maciej Berus, Wojciech Kaźmierczak, Piotr Kociemba, Dawid Chróst, Krzysztof  Norkiewski, Jędrzej Chraplak, Wojciech Idowiak, Jakub Danielewski

Foto hokej 3 – UKS Lutówka

Foto hokej 4 – Polonia Skierniewice  zwyciężyła w Halowych Rozgrywkach Ligi Centralnej

Foto hokej 5 – Lipno 1: Jarosław Dubert, Marcin Wirth, Marcin Olejniczak, Tomasz Kowalczyk, Piotr Poszwa, Rafał Snela, Robert Braszak, Jakub Trybus, Piotr Adrian

Foto hokej 6 Trener Maciej Molicki z chłopcami, których szkoli: Wiktorem Woźniakiem, Marcinem Szłapką, Piotrem Szłapką i Aleksem Danielewiczem

Foto hokej 7 – Z burmistrzem Włodzimierzem Pinczakiem kapitan Lipna 1 Robert Braszak

Foto hokej 8 – Przedstawiciel ENEA Marek Boiński z kapitanem Staś Rypin

Foto hokej 9 Marian Płóciniczak nagrodził kapitana Tarnowskich Gór

Foto hokej 10 Lipno II ogląda wywalczone trofeum

Foto hokej 11 Prezes Lipna Dariusz Przynoga wręczył nagrodę kapitan zespołu Seniorki Tarnowskie Góry

Foto hokej 12 Wspólne foto uczestników turnieju wraz z działaczami i Burmistrzem

Mistrzostw Polski w Stęszewie

Powalczą młodzi hokeiści

W najbliższy weekend 10 i 11 marca w sali widowiskowo – sportowej w Stęszewie odbędzie się turniej o Mistrzostwo Polski w hokeju halowym juniorów. W sobotę i niedzielę zespoły będą walczyć od 9.00 do 16.00.

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski związek Hokej na Trawie w Poznaniu.

Zważywszy na rangę imprezy w te dni nie zbraknie na sali sympatyków tej dyscypliny sportowej. (k)

S hokej 6 i 12 11
Lipno Stęszew – LKS Rogowo 5:1 (2:0)
Wysoka wygrana Lipna
Znający się na hokeju na trawie doskonale zdają sobie sprawę kto, z kim powinien wygrać w zmaganiach I ligi. Fachowcy, więc przed zawodami Lipna z LKS-em na swoi boisku założyli, że 6 listopada takiego rywala trzeba ograć.
Gospodarze od początku 6 listopada zdecydowanie zaatakowali. Już do połowy wygrywali 2:0. Kolejne trzy trafienia Lipno zaliczyło w drugiej odsłonie. Na listę strzelców zwycięskiego zespołu wpisali się: Artur Semonowicz, Krzysztof Zakszewski, Piotr Poszwa-2 i Rafał Snela.
Rywale zdobyli gola honorowego z krótkiego rogu za sprawą Maksymiliana Koperskiego. (k)

Start Gniezno – Lipno Stęszew 6:2 (2:0)
Ambicja to trochę za mało
Po zwycięstwie sprzed tygodnia w bojowym nastroju Lipno 12 listopada udało się na mecz ze Startem do Gniezna. Niestety tym razem, pomimo serca włożonego w pojedynek i stworzonych licznych sytuacji, nie udało się urwać chociażby punktu gospodarzom. Start zaaplikował naszym sześć goli tracąc dwa. Dla gości bramki zdobywali: Robert Braszak i Krzysztof Zakszewski. Lipno po tym meczu zajmuje VIII miejsce w ligowej tabeli w I lidze hokeja ogólnopolskiego.(k)

NOWE INWESTYCJE NA LIPNIE 
Działacze hokeja na trawie Lipna Stęszew i zawodnicy, a także kibice, mają powody do radości. W ostatnim czasie obiekt wzbogacił się o automatyczne zraszacze murawy i trybunę. Będzie ona nosiła imię „ojca’ stęszewskiego hokeja Mariana Hałasa.
W przerwie meczu o mistrzostwo I ligi Lipna z Pomorzaninem Toruń, nastąpiło podziękowanie ludziom, którzy pomogli sfinansować tę inwestycję. Działacze Lipna Dariusz Przynoga, Waldemar Jankowski i Przemysław Derda wręczyli upominki: Włodzimierzowi Pinczakowi, Marianowi Płóciniczakowi, Jerzemu Cykowiakowi, Romanowi Dybie i Krzysztofowi Robaszyńskiemu.
Także w przerwę przybyli mieli okazję zobaczyć w „akcji” automatyczną deszczownię punktową zraszającą murawę.
# Lipno Stęszew – Pomorzanin Toruń 0:8 (0:3)
WKALKULOWANA PORAŻKA
Tego dnia kolejny mecz ligowy rozegrało Lipno Stęszew. Przeciwnikiem gospodarzy była czołowa drużyna Pomorzanina Toruń. Ekipa posiadająca w swoim składzie wielu utatuowanych graczy gładko i zasłużenie pokonała Lipno. Warto jednak dodać, że miejscowi podjęli walkę i mieli swoje okazje strzelecki. Nie udało się, ale zawodnicy zapowiadają, że w następnych meczach z rywalami z dolnej półki powalczą o punktowe zdobycze. (k)

60 lat hokeja na trawie KS Lipno Stęszew
Diamentowy hokej
Kolejny piękny jubileusz obchodził Klub Sportowy Lipno Stęszew. Dokładnie dotyczy to sekcji hokeja na trawie. Trochę starsi mieszkańcy miasta pamiętają pierwszy mecz „laskarzy” rozegrany na boisku piłkarskim przy ulicy Poznańskiej. Animatorem tej widowiskowej dyscyplina był Marian Hałas.
Hokej przyjął się w Stęszewie i występuje na murawach I lub II ligi. Ważne jest też to, że garnie się do klubu i ćwiczy młodzież i dzieci. To na nich ma być budowana siła miejscowego hokeja.
Do „diamentowego jubileuszu” starannie przygotowywali się działacze Lipna. Opracowany został program i wsparł go Urząd Miejski Gminy Stęszew.
W namiocie nieopodal bramy wjazdowej stadionu zebrano i wyeksponowano pamiątki, a były to puchary, marale, statuetki, zdjęcia, wycinki prasowe pokazujące historię i dokonania sekcji oraz fotografie wybijających się zawodników.
W niedzielę 25 czerwca na godzinę 10.00 przygotowano i rozegrano Turniej Hokeja na trawie z okazji 60-lecia klubu. Na małych boiskach rywalizowali adepci Lipna z zespołami Środy. Rogowa, Poznania i Torunia.
Nasi chłopcy nie odnotowali sukcesu w zawodach, ale rywalizacja była ekstra. Dla wszystkich burmistrz przygotował torby ze słodyczami i pamiątki. Ponadto wraz z działaczami na zakończenie zmagań wręczył zespołom pucharki i medale.
W samo południe rozpoczęła się Uroczysta Akademia. Na tę okoliczność zaproszono min. przedstawiciela Polskiego Związku Hokeja na Trawie – Jerzego Smorawińskiego, przedstawiciela Wojewódzkiego Związku Jerzego Wybieralskiego, burmistrza, radnych oraz zasłużonych byłych i obecnych działaczy. Nie zapomniano o sympatykach i kibicach stęszewskiego hokeja, którzy licznie przybyli na jubileusz.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzenia pocztu sztandarowego klubu KS Lipno Stęszew. Powitanie i prowadzenie przejął na siebie Robert Idowiak. On też poprosił o chwilę ciszy dla uczczenia zmarłych działaczy i zawodników klubu, a następnie przedstawił rys historyczny sekcji hokeja na trawie, od początku do dnia dzisiejszego.
Po tym nadeszła kolej na uhonorowanie gości. Burmistrz Włodzimierz Pinczak wręczył Medal Burmistrza prof. Jerzemu Smorawińskiemu. Szef Gminy docenił też Jerzego Wybieralskiego i Przemysława Derdę. Także działacze Lipna uhonorowali Jerzego Smorawińskiego za wkład we wspieranie stęszewskiego hokeja.
Dalej prof. Jerzy Smorawiński w imieniu PZHT wręczył medale. Otrzymali je: Robert Idowiak, Maciej Molicki, Sławek Marciniak i Grzegorz Grzelczak. Z kolei szefowie klubu uhonorowali byłych działaczy Leszka Nawrockiego (wieloletniego redaktora Kuriera lokalnego) i Jana Alejskiego.
Podziękowano też sponsorom, którzy od lat wspierają hokeistów na trawie. Zaproszeni goście pogratulowali pięknego jubileuszu i życzyli dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą i dobrych wyników na boiskach I ligi. Miłym akcentem było wręczenie jubileuszowego zegara wykonanego przez Włodzimierza Czernijewicza. Ma on odmierzać dobry czas dla klubu.
Padła propozycja, aby trybunę na boisku Lipna nazwać im. Mariana Hałasa, twórcy stęszewskiej sekcji.
Po zakończeniu akademii dokończony został turniej dzieci.
Ostatnim akordem jubileuszu był mecz seniorów Lipna z Old Boy’ami Lipna. Wynik był sprawą drugorzędną, ale walka na boisku była do samego końca. (k)

’Hokeja na Trawie

W tym roku sekcja Hokeja na Trawie w Klubu Sportowego „Lipno Stęszew” obchodzi jubileusz 60-lecia powstania. Centralne obchody odbędą się w czerwcu, podczas święta Stęszewa, ale już w niedzielę 9 kwietnia na stęszewskim boisku hokejowym został rozegrany mecz towarzyski z drużyną H.C. Wien z Austrii, której trenerem jest Polak Leszek Specjal.
Pomimo braku kilku podstawowych zawodników w drużynie Lipna, mecz był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem gości 0:3.
Drużyna ze Stęszewa stworzyła kilka sytuacji, z których powinny wpaść bramki, ale zabrakło szczęścia i siły.
Goście także mieli jeszcze wiele okazji do podwyższenia wyniku, ale znakomicie w naszej bramce spisywali się bramkarze Maciej Berus i Jarosław Dubert.
Mecz z tak dobrym przeciwnikiem był sprawdzianem przed rozpoczynającymi się rozgrywkami II Ligi, które stęszewianie rozpoczynają meczem wyjazdowym już w niedzielę 23 kwietnia w Skierniewicach. Spotkają się z przeciwnikami na nowo wybudowanym stadionie hokejowym.
Skład drużyny Lipna: Jędrzej Chraplak, Wojciech Kaźmierczak, Piotr Poszwa, Jakub Trybus, Krzysztof Norkiewicz, Rafał Snela, Marcin Olejniczak, Piotr Kociemba, Wojciech Idowiak i Damian Śliwiński. Trenerem jest Piotr Adrian. Bramkarze to: Maciej Berus i Jarosław Dubert. Funkcję kierownika drużyny pełni Waldemar Dzierla.
Hokeiści Lipna w tym meczu mieli okazję zaprezentować nowe stroje meczowe zakupione przez firmę ENEA Operator. (opr.WD)
Foto 1

ZAKOŃCZENIE HALOWYCH ROZGRYWEK

Seniorzy Klubu Sportowego Lipna Stęszew zakończyli halowe rozgrywki Ligi Centralnej w sezonie 2016/2017.

Ostatni, a zarazem finałowy turniej został rozegrany w niedzielę 5 lutego w Tarnowskich Górach. Na ten turniej stęszewskie drużyny pojechały w mocno osłabionych składach, ponieważ kilku naszych zawodników z drużyny Lipno I, w tym samym czasie brało udział w halowych Mistrzostwach Świata w niemieckim Krefeld. Z kolei z drużyny Lipno II było wielu chorych lub mieli egzaminy.

Tak więc walka o dobre lokaty była bardzo ciężka i lepiej spisała się drużyna Lipno II, która wygrał wszystkie swoje mecze w tym turnieju i zajęła 3 miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek. Zaś drużyna Lipno I, tym razem przegrała swoje mecze i zajęła 5 miejsce.

W tegorocznej edycji, halowych rozgrywek Ligi Centralnej, zostały rozegrane cztery turnieje: w Skieniewicach, Rypinie, Poznaniu, którego organizatorami były zespoły Lipna oraz turniej finałowy w Tarnowskich Górach. Zwycięzcą rozgrywek została drużyna UKS Bałagany Łubianka, a drugie miejsce zajęła drużyna UKHT Ósemka Tarnowskie Góry.

Na zakończenie rozgrywek wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Nagrodzono też najlepszego strzelca i bramkarza oraz najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach.

W drużynie Lipno I został wyróżniony bramkarz Maciej Berus, a w drużynie Lipno II – Dawid Chróst.

Wszystkie zespoły zostały otrzymały okolicznościowe upominki, ufundowane przez firmę ENEA Operator, które w imieniu firmy wręczył nasz kolega Marek Boiński. Były też upominki od prezydentów Skierniewic i Tarnowskich Gór.

Zarówno trenerzy Piotr Adrian i Marcin Olejniczak oraz kierownictwo sekcji hokeja uważają te rozgrywki za udane, biorąc pod uwagę fakt, że nasi zawodnicy w sezonie zimowym mieli jedynie kilka sparingów z kijami, a pozostałe treningi, to była gra w piłkę nożną.

Pragniemy podziękować firmie „ENEA Operator” za zorganizowanie turnieju w Poznaniu oraz firmie „Rob-Tech”, Marianowi Płóciniczakowi, Marcinowi Olejniczakowi i Markowi Boińskiemu za pomoc w organizacji transportu na turnieje wyjazdowe. (WDz)

Niebawem w Stęszewie zostanie oddana do użytku niezła sal sportowo-widowiskowa przystosowana do rozgrywania hokeja na trawie, ale póki co stęszewskie hokejowe drużyny Lipna musza korzystać z wynajętych miejsc.
Dlatego 22 stycznia III Turniej Ligi Centralnej, w halowej odmianie hokeja na trawie odbywał się w hali Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Poznań przy ulicy Chwiałkowskiego. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Lipno Stęszew – sekcja hokeja na trawie.
Jest to drugi szczebel rozgrywek halowych w Polsce i już od kilku lat drużyny, których nie stać na rozgrywki halowe organizowane przez Polski Związek Hokej na Trawie sami organizują te rozgrywki systemem turniejowym.
Pierwszy turniej został rozegrany jeszcze w grudniu w Skierniewicach, drugi na początku stycznia w Rypinie.
Sponsorem tytularnym tego turnieju tak jak w latach poprzednich była firma ENEA Operator.
Dzięki staraniom członka Zarządu Lipna Marka Boińskiego, firma ENEA Operator ufundował komplet nowych stroi, w których wystąpiły stęszewskie zespoły.
W tegorocznej edycji rozgrywek wzięły udział następujące drużyny: KS Polonia Skierniewice, UKS Lutkówka, UKS Bałagany Łubianka, PKS Staś Rypin, Sokół Warszawa, UKHT Ósemka Tarnowskie Góry, Lipno I Stęszew i Lipno II Stęszew.
Na ten turniej do Poznania razem z rodzicami pojechali nasi najmłodsi zawodnicy ze Stęszewa. To drużyna Skrzatów. Oni byli, aby kibicować starszym kolegom, a niektórzy również i swoim ojcom.
Skrzaty mogły zaprezentować się na dużej hali przed rodzicami i starszymi kolegami podczas przerwy w rozgrywkach.
Stolik techniczny obsługiwali działacze stęszewskiego hokeja w osobach Waldemar Jankowski, Przemysław Derda i Marek Boiński. Opiekę medyczna zapewnił ratownik medyczny Maciej Moszner. Sędziami w turnieju byli licencjonowani sędziowie PZHT – Jarosław Pluciński, Aleksander Wierzbicki i Rafał Frydyk. Cała trójka jest z Gniezna.
Zawodnicy, jak i kibice mogli korzystać z bufetu prowadzonego przez stęszewską juniorkę Julię Osses, a po meczach dla wszystkich został przygotowany posiłek.
Ostatni turniej zostanie rozegrany w niedzielę 5 lutego w Tarnowskich Górach. W drużynie pierwszego (I) Lipna zabraknie czterech zawodników. Oni wezmą udział halowych Mistrzostwach Świata w Niemieckim Klefeld.
W składzie Polskiej Reprezentacji znaleźli się brakarz Jarosław Dubert, Robert Braszak , Piotr Adrian i Rafał Snela.
Skład drużyny LIPNO I w III turnieju: Robert Braszak, Jakub Trybus, Jakub Szyfter, Piotr Adrian, Piotr Poszwa, Rafał Snela i Maciej Berus.
Skład drużyny LIPNO II w III turnieju: Wojciech Idowiak, Piotr Kociemba, Jedrzej Chraplak, Dawid Chróst, Krzysztof Norkiewicz, Dawid Jędrzejczak i Jarosław Dubert.
Trenerem w tym turnieju był Marcin Olejniczak, a kierownikiem drużyn Waldemar Dzierla.
Skład drużyn Skrzatów:
Pomarańczowi od lewej strony: Filip Musiał, Kuba Tajsner, Jasiu Dzieńdziura, Edek Iwański i Adam Derda. Trenerzy Przemysław Derda i Maciej Molicki.
Niebiescy od lewej strony: Jasiu Snela, Wiktor Woźniak, Eryk Tabaka, Hubert Kaczmareki oraz Grzegorz Iwański.

WYNIKI MECZÓW
Lipno Stęszew II 2 – 3 Ósemka T. G.
UKS Lutkówka 1 – 2 Polonia Skierniewice
Lipno Stęszew I 4 – 3 Ósemka T.G.
Sokół Warszawa 0 – 5 Staś Rypin
Bałagany Łubianka 5 – 2 Lipno Stęszew II
UKS Lutkówka 1 – 3 Ósemka T. G.
Sokół Warszawa 0 – 5 Lipno Stęszew I
Staś Rypin 0 – 5 Bałagany Łubianka
Polonia Skierniewice 0 – 3 Lipno Stęszew II
Lipno Stęszew I 5 – 2 Staś
UKS lutkówka 0 – 5 Bałagany Lubianka
Ósemka T.G. 5 – 0 Sokół Warszawa
Lipno Stęszew I 3 – 3 UKS Lutkówka
Bałagany Łubianka 6 – 1 Polonia Skierniewice
Lipno Stęszew II 3 – 1 Staś Rypin(opr.WD)